MOROSO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 349 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 349 elementów

MOROSO

Producent: Moroso

Firma Moroso, założona w 1952 roku, produkuje meble tapicerowane i wysokiej klasy siedzenia we współpracy z najlepszymi międzynarodowymi projektantami. Od II wojny światowej Moroso potrafi łączyć swoją rozległą wiedzę o rzemiośle i krawiectwie z produkcją przemysłową
jej wyjątkowość polega na połączeniu designu, sztuki współczesnej i mody, aby oferować produkty najwyższej jakości. W rzeczywistości Moroso reprezentuje ewolucję włoskiej firmy, która opiera się na postaci przedsiębiorcy-rzemieślnika i postrzega rodzinę jako punkt odniesienia, w którym ta historia biznesu zakorzeniła się i rozwinęła. Założona przez Agostino Moroso, dziś firma meblowa jest kierowana przez Roberto Moroso, dyrektora zarządzającego i Patrizię Moroso, dyrektora artystycznego.

Moroso tworzy i dostosowuje konkretne projekty dla kontraktowego i luksusowego rynku mieszkaniowego. Jego kolekcje przekazują badania stylistyczne i formalne, doświadczenie projektowe i produkcyjne. Firma może liczyć na talent ponad siedemdziesięciu mistrzów rzemiosła we własnym atelier produkcyjnym, którzy wraz z siecią doskonałych dostawców i wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów sprawiają, że każdy produkt jest niepowtarzalny. Projekt Moroso opiera się na badaniach, wartościach, talencie, know-how i powiązaniach z terytorium, czyli wszystkich elementach, które pozwalają firmie oferować wyjątkowe produkty. Moroso to synonim jakości: materiały, związane z uwagą mistrzów rzemiosła i dbałością o szczegóły
projektowania, związane z kulturą personalizacji
, która zbiega się z umiejętnością interpretacji różnych wrażliwości projektantów
etyka, jako zobowiązanie do kontynuowania modelu biznesowego ukierunkowanego na wiedzę, z szacunkiem dla ludzi, którzy są jej częścią.

Projektowanie Moroso, między badaniami formalnymi i stylistycznymi Historia Moroso splata się z historią projektantów o międzynarodowej renomie , z którymi z biegiem czasu nawiązał ważną współpracę. Przykładem jest ta z Argentyńczykiem Alfredo Häberli, od którego powstała kolekcja Taba, rodzina produktów zaprojektowana z myślą o egzystencjalnej wielofunkcyjności, a więc interakcji między ludźmi, której filozofię nadają organiczne linie i miękkie asymetrie . Kolekcja, składająca się z sofy, dwóch foteli i kilku puf, przypomina starą argentyńską grę, od której wzięła swoją nazwę i kształt, wykonana z kości krowiej. Kolekcję Bohemian zaprojektowała hiszpańska projektantka Patricia Urquiola: rodzina produktów z fotelami i sofami, których miękkie, otulające linie wyglądają jak płyn. W każdym obiekcie badania pokrycia są bogate i wręcz obsesyjne, nadawane przez nakładanie się skór, różne materiały i obróbkę tkanin, które nadają mu nomadycznego ducha.
Patricia Urquiola podpisuje także inne kultowe kolekcje: Antibodi, fotel sanek i szezlong charakteryzujący się kwiatową eksplozją uzyskaną z płatków wszytych na trójkątnej konstrukcji podstawy
Fiord, w skład której wchodzą: wysoki stołek sania, fotel sania, fotel obrotowy i fotel sania, ma konstrukcję nawiązującą do fragmentu muszli z złamany kształt, ale z miękkimi liniami jakby wygładzonymi przez fale, o wydłużonym kroju inspirowanym skandynawskim designem Arne Jacobsena i wlotami północnych wybrzeży
z kolei fotel Lilo ewokuje modernistyczny design z lat 50., dzięki przyjaznym kształtom i palecie kolorów, ma wszechstronność zastosowań, dzięki czemu jest idealny zarówno do przestrzeni domowych, jak i publicznych.

Rozwiązania Moroso dla domu, kontraktu i na zewnątrz Rozwiązania Moroso obejmują dekoracje i wyposażenie domu, z sofami, fotelami, stołami, krzesłami, szafkami, lustrami, meblami ogrodowymi, po luksusowe wyposażenie obiektów użyteczności publicznej, hoteli, barów i restauracji. Gogan jest częścią sof Moroso, która swoją nazwę i kształt zawdzięcza japońskim kamieniom umieszczonym na brzegach rzek i jezior, wygładzonym przez wodę i wiatr, inspiracją dla tego projektu
podobnie jak rzeźby wykonane z kamienie, które zapewniają grę połączeń, dlatego też ta sofa jest zrównoważona różnymi elementami, które ją tworzą, dając ideę lekkości.
Sofa Redondo została zainspirowana tapicerowanymi wnętrzami amerykańskich samochodów Lata 50. i 60., kręte kształty karoserii i komfort, który towarzyszył długim podróżom z wybrzeża do wybrzeża. Redondo charakteryzuje się połączeniem dwóch objętości, tapicerowanej skorupy, która otula duże poduszki siedzeń. Brak krawędzi w połączeniu z miękkością tkaniny i pikowaną dekoracją tworzy elegancką trójwymiarową geometrię.
Wśród foteli Moroso są krzesła obrotowe Take line na spacer i Clarissa. Pierwsza cechuje się otulającą i wygodną powłoką
zaprojektowaną w 2002 roku, zachowuje nienaruszoną siłę komunikacyjną: rygorystyczny porządek geometryczny, miękkość i jasne kolory są idealną syntezą kobiecego żywiołu. Drugi to dynamiczny fotel relaksacyjny, będący syntezą prowokacji i estetyki, komfortu i dynamizmu.

Stoły i krzesła Moroso, dzięki szerokiej gamie kształtów, materiałów, kolorów, emanują dynamiką i wytrzymałością, elastycznością i statyczności, aby oferować rewelacyjne rozwiązania. Precious siedzenia w ich minimalistycznym i czystym kształcie, syntetyzują lekkość, elegancję i solidność.
Dbałość o szczegóły połączona jest w Precious z dbałością o szlachetne materiały i szlachetne wykończenia. Z drugiej strony krzesło Impossible Wood z podłokietnikami reprezentuje proces koncepcyjnego ponownego odkrywania, który przedstawia zakrzywioną strukturę drewna, której nie można osiągnąć bez formowania wtryskowego, które zachowuje wizualne i dotykowe właściwości drewna. Tablica No Waste, uzyskana z jednej blachy, jest wyraźnym przykładem projektowania odpadów w swej istocie, z wyłączeniem tego, co zbędne. No Waste prezentuje nowy kształt, będący w stanie określić zmianę gustu estetycznego, inspirowany koncepcją własnej produkcji. W przypadku mebli ogrodowych pamiętamy fotele z kolorowych, ręcznie tkanych nici Arco i Husk, których przędza jest taka sama, jak w sieciach rybackich, wybór niekonwencjonalny, mogący zaoferować różne i oryginalne wzory. Big Easy to stalowy fotel wykonany w 1988 roku przez Rona Arada z materiału w 100% nadającego się do recyklingu i nadaje się do użytku na zewnątrz, ponieważ jest lekki i wodoodporny.

Produkty Moroso do sprzedaży online na Maximus DesignProdukty Moroso są w sprzedaży w Maximus Design. com sklep internetowy: sofy, fotele, stoły, krzesła, zarówno do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz, do domu i na zamówienie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek