MANTELLASSI 1926

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 27 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 27 elementów

MANTELLASSI 1926

Producent: Mantellassi 1926

Mantellassi 1926 to toskańska marka mebli Made in Italy, która z determinacją sprostała wyzwaniom rynku i globalizacji, jeszcze mocniej zakotwiczając się w kulturowych korzeniach swojego kontekstu społecznego, kulturowego i artystycznego, aby przyjąć rolę Ambasador włoskiego designu na świecie i utrzymujący bezpośrednie relacje z rynkami zagranicznymi: Dalekim i Bliskim Wschodem, byłym ZSRR, Afryką, Europą i obiema Amerykami.

Historia Mantellassi 1926Historia Mantellassi rozpoczyna się w 1926 i trwa, pokolenie za pokoleniem, aż do dzisiaj.
Już po Wielkiej Wojnie, produkcja produkcyjna w prowincji Pistoia jest bardzo aktywna, grupy rzemieślników odtwarzają małe firmy specjalizujące się w tkaniu i rzemiośle mebli. Po II wojnie światowej powstają pierwsze fabryki mebli: wśród nich Mantellassi, założony w Quarrata – małej wiosce rolników, którzy stają się rzemieślnikami – 8 kwietnia 1926 r. przez tapicera Macario Mantellasiego, jego syna Remo i żonę Elisę, pierwszy przykład znaczenia kobiet w zarządzaniu i sukcesie branży Mantellassi.
Carlo Mantellassi wkrótce staje się siłą napędową firmy, a od lat 60. do 70. inwestuje w design, markę i technologię, rozpoczynając erę ekspansja firmy. Jednak dzisiaj na czele firmy stoi Nicola Remo Mantellassi – czwarte pokolenie – i jego żona Roberta, którzy pracują razem, a także ich dzieci Marco i Giulio, z grupą współpracowników zmotywowanych do zdobywania coraz większych umiejętności w świata, który nie dotyczy już tylko sof i foteli, ale kolekcji obejmujących meble total look, które są kompletne i wyselekcjonowane.

Modus operandi Mantellassi 1926 w Mantellassi 1926 powierza produkcję autentycznym mistrzom starożytnej szkoły toskańskiej ( założyciele, patynatorzy, grawerzy, stolarze, znawcy sztuki stolarskiej, kutego żelaza, światła itp.), którzy dzięki doskonałemu wykonaniu realizują wyroby odpowiednie dla tych, którzy kochają Made in Italy, w ciągłej dialektyce między rzemiosłem a przemysłem, od sof po fotele i fotele, od krzeseł po stoły i stoliki kawowe, od łóżek po szafki i oświetlenie wewnętrzne. Ściśle włoska produkcja, w której architekci, projektanci wnętrz i wykonawcy zjednoczeni w pracy zespołowej potrafią zaprojektować każdy mebel w całkowicie spersonalizowany sposób, łącząc pomysły klientów z klasycznymi stylami Neo Baroque i Decor Glamour.

Styl Mantellassi 1926 Liczne propozycje umeblowania, bogate w artystyczne propozycje i idealne do ekskluzywnych środowisk, które przetrwają w czasie: od sypialni po salon, od gabinetu po jadalnię, od kuchni po salon. łazienka, czy to do prywatnego domu, jachtu, przestrzeni publicznej czy hotelu. Produkty Mantellassi wzbogacają wszystkie rodzaje otoczenia, które są szczegółowo badane, aby były wyjątkowe i odzwierciedlają sposób doświadczania rodzaju luksusu, który jest zarówno dyskretny, jak i przytłaczająco charakterystyczny.
W strategicznej dialektyce Mantellassi nacisk kładziony jest na projekty wnętrzarskie , prezentując się światu poprzez trzy kolekcje inspirowane równie wieloma stylami architektonicznymi: Couture, inspirowane budowlami XIX-wiecznymi oraz, bardziej ogólnie, neoklasycyzmem
Cosmopolitan, który w stylu Déco powrócił w bardziej współczesnej perspektywie, interpretuje luksus w jego najbardziej aktualnych znaczeniach
Tribeca, kolekcja nawiązująca do stylu industrialnego, oparta na idei stworzenia loftu poprzez odzyskanie archeologii przemysłowej.
Oficjalnie zaprezentowana na edycji 2017 Międzynarodowych Targów Meblowych w Mediolanie Tribeca to nowa kolekcja wyrafinowanych, eleganckich i wysokiej jakości mebli, która czerpie inspirację z estetyki lat 60. i 70. styl industrialny. Inspirując się długim okresem podróży i badań na całym świecie, bliźniacy Mantellassi oferują sofy, krzesła i lampy o smaku vintage, które łączą szlachetne i naturalne materiały (drewno i skóra) z najlepszą tapicerką, wykończeniami i kombinacjami kolorystycznymi. Każdy mebel ma swoją historię, jest funkcjonalny, ale jednocześnie bogaty w znaczenia, detale i piękno.
Z drugiej strony, kolekcja Cosmopolitan, ostatni podpis zaprezentowany podczas edycji 2019 Milan International Furniture Targi, otwiera 360° na świat, przywołując architekturę największych światowych metropolii: Nowego Jorku, Londynu, Moskwy, Hongkongu, Dubaju i wielu innych. Penthousy, które pozwalają spojrzeć na zapierającą dech w piersiach panoramę. Zarówno w przedmiotach, jak i wykończeniach, w nowoczesnych i półpołyskowych kolorach, Cosmopolitan wykazuje ogromną dbałość o wykonanie i dbałość o szczegóły, co jest wynikiem niezwykłej szlachetności wykonania. Kolekcja, która proponuje współczesny i kosmopolityczny styl, zrewidowane i skorygowane Deco, które interpretuje luksus w jego najbardziej aktualnych znaczeniach, zbliżając go do maksymalistycznej współczesności.

Showroom MantellasiegoW październiku 2020 r., w Gello, w sercu terytorium pistoian, domu mebli i wyposażenia, został otwarty Showroom Mantellassi, powierzchnia wystawiennicza o powierzchni ponad 1000 m2, gdzie każdy może z bliska podziwiać kolekcje i doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości mebli.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek