LZF

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 68 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 68 elementów

LZF

Producent: LZF

LZF to hiszpańska marka oświetlenia wnętrz, która została założona w 1994 roku przez Mariví Calvo, hiszpańską artystkę i Sandro Tothill, australijskiego muzyka. Mariví Calvo i Sandro Tothill podzielali pasję do kreatywności i eksperymentowania, a przy jednej bardzo pomyślnej okazji, bawiąc się drewnianymi fornirami, Mariví i Sandro wpadli na pomysł na zupełnie nowy sposób na otulenie światłem. Od tego czasu LZF stworzył bogatą kolekcję innowacyjnych lamp.

Historia LZFLZF od samego początku była kreatywnym centrum. W swojej dotychczasowej ekscytującej podróży firma stawia na sztukę, design, rzemiosło, innowacyjność, technologię i zrównoważony rozwój. Podczas gdy fornir jest podstawą rzemiosła LZF, obecnie wykorzystuje się w nim nowatorskie materiały, w tym ręcznie dmuchane szkło borokrzemianowe. Nie tracąc kontaktu ze swoją twórczą historią ani korzeniami, lampy LZF są produkowane w tętniącej życiem fabryce w wiosce Chiva w Walencji. Każda lampa jest wykonywana ręcznie przez wykwalifikowanych i sumiennych rzemieślników, z fornirów z naturalnego drewna z certyfikatem FSC. LZF zobowiązuje się do zachowania tradycyjnych umiejętności i know-how. Jej lampy podróżowały po całym świecie i są częścią wizytówki wspaniałego hiszpańskiego designu. Dzięki opracowaniu Timberlite®, opatentowanego procesu obróbki forniru z naturalnego drewna — dzięki czemu okleina jest zarówno giętka, jak i niełamliwa — wielu utalentowanych projektantów współpracowało z LZF, aby stworzyć ogromną liczbę ręcznie robionych lamp. Firma otrzymała ponad trzydzieści pięć nagród krajowych i międzynarodowych. W październiku 2020 r. LZF został dumnym laureatem hiszpańskiej nagrody Premios Nacionales de Innovación y de Diseño 2020 (Narodowej Nagrody Innowacji i Projektowania) w kategorii „Firmy”. W 2011 roku firma LZF zdobyła hiszpańską Narodową Nagrodę Rzemieślniczą (Premio Nacional de Artesanía), w uznaniu zaangażowania firmy w rzemiosło. Po raz pierwszy hiszpańska firma zdobyła oba te prestiżowe wyróżnienia.
Dzisiaj Mariví, Sandro i cała rodzina LZF nadal dzielą pasję do kreatywności i eksperymentowania. W swej istocie LZF pozostaje oddany i zafascynowany możliwościami drewna dotkniętego światłem.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek