LUCE TU

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

LUCE TU

Producent: Luce Tu

LUCE TU to historia dwojga rodzeństwa zakochanego w Mediolanie, ich rodzinnym mieście. W celu wzmocnienia historycznej tradycji rzemieślniczej miasta bez utraty jego przeszłej spuścizny, każda lampa zawiera fragment mediolańskiej historii. Od doboru materiałów wybranych do projektowania lamp, po wybrane procesy i umiejętności, naszą ideą jest przekazanie tła historycznego i kulturowego, które jest nierozerwalnie związane z duszą naszych lamp. Stąd wybór nazw produktów w starym dialekcie.
Dzięki wprawnym rękom naszych rzemieślników, którzy wnoszą swoją cenną wiedzę i techniki rękodzieła, LUCE TU proponuje ręcznie robione luksusowe lampy w urzekającym stylu New Decò, głęboko zakorzenionym w historii miasta. Rzemiosło to czysta esencja każdego projektu tworzonego przez LUCE TU.
Każdy element naszych lamp jest wykonywany ręcznie, od ręcznie toczonych śrub po dmuchane szkło. To połączenie rzemieślniczego know-how i dbałości o szczegóły nadaje naszym kolekcjom osobowość i duszę. Każdy stworzony przedmiot ma swoją tożsamość. Rzemiosło to przede wszystkim niepowtarzalność: każde szkło, metal, śruba czy wykończenie jest niepowtarzalne w każdym detalu. Ta wyjątkowość jest wynikiem ręcznej i tradycyjnej pracy, z dala od procesów przemysłowych i produkcji seryjnej.

Materiały Mosiądz, znany od czasów starożytnych jako złota miedź bogów, jest nierozerwalnie związany z rocznikiem i drogocenna dusza naszych kolekcji. Każda lampa jest poddawana specjalnym procesom, takim jak przezroczysta folia dla uzyskania efektu satyny lub technika galwanizacji dla uzyskania błyszczącego efektu. Techniki te dowodzą szczególnej uwagi poświęcanej każdemu projektowi i przypominają wyrafinowanie dawnych lamp.
Szkło jest ściśle związane z historią miasta, zwłaszcza z okresu bliskiego II wojnie światowej, kiedy to Mediolan stała się włoskim centrum produkcji szkła we wszystkich jego formach. Również oddając hołd pięknym witrażom Katedry Duomo, zdecydowaliśmy się na zastosowanie szlachetnego i odpornego szkła, jakim jest borokrzemian. Dzięki swoim właściwościom fizycznym szkło to zapewnia odpowiednią równowagę elegancji i liniowości, nie tracąc przy tym mocnego uroku vintage. W ten sposób kolorowe kieliszki ożywiają lampę, pozostawiając nienaruszony jej autentyczny smak.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek