GHIDINI1961

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 202 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 202 elementów

GHIDINI1961

Producent: Ghidini1961

Ghidini Bosco z firmy Villa Carcina jest solidnym fundamentem GHIDINI1961, nowej marki projektowej stworzonej w 2016 roku pod kierownictwem artystycznym Stefano Giovannoniego, który zebrał zróżnicowany zespół kreatywny, który jest w stanie uwydatnić właściwości mosiądzu, cenionego materiału o złotym odcienie i refleksy, przyjemne w dotyku ze względu na swoją ciepłą i aksamitną powierzchnię, a do tej pory niesłusznie lekceważone przez współczesne wzornictwo. Mając świadomość potencjału korporacyjnego, zespół kreatywny, pod umiejętnym kierownictwem Giovannoniego, opracował niezwykłą kolekcję mebli i akcesoriów codziennego użytku, które charakteryzują się innowacyjnym designem, wygładzonym klasycznymi i figlarnymi odcieniami, zgodnymi z charakter mosiądzu. W ten sposób mosiądz debiutuje we współczesnym wzornictwie, z uszlachetnioną rygorem. Kolekcja obejmuje dzieła sztuki, w których mosiądz nabiera niemal rzeźbiarskiej mocy, drobno rzeźbione akcesoria stołowe, świadczące o obsesji Ghidiniego na punkcie szczegółów.

Ghidini Bosco z Willi Carcina: Firma Ghidini Bosco z Willi Carcina, w prowincja Brescia, dzięki niezrównanym umiejętnościom produkcyjnym, należy do włoskiej doskonałości produkcyjnej. Specjalizująca się w odlewaniu mosiądzu, aluminium i znalu, firma specjalizuje się w łączeniu zaawansowanych technologii i szybkiego prototypowania z tradycyjnymi umiejętnościami rzemieślniczymi. Ich katalog obejmuje tysiące produktów, począwszy od opraw oświetleniowych po elementy wyposażenia wnętrz, elementy dekoracyjne i uchwyty. Od ponad 50 lat firma nawiązała bliskie kontakty z międzynarodowymi architektami i projektantami w celu opracowywania produktów na zamówienie oraz tworzenia dzieł sztuki klasycznej i współczesnej.
Cały cykl produkcyjny odbywa się we własnym zakresie i charakteryzuje się drobiazgową dbałością o szczegóły: od pomysłu do produktu końcowego, przechodząc przez różne etapy obróbki – od odlewania ciśnieniowego po odlewanie metodą traconego wosku i grawitacyjnego, od obróbki mechanicznej po wiercenie, od satynowania po piaskowanie i polerowanie.

GHIDINI 1961: Mosiężne meble i akcesoria sygnowane przez ważnych projektantów Zaprojektowali: Aldo Cibic, Alessandro Mendini, Andrea Branzi, Branch Creative, Fernando i Humberto Campana, Noè Duchaufour–Lawrance, Richard Hutten, Elisa Giovannoni, Paolo Rizzatto, Stefano Giovannoni, Studio Job i Nika Zupanc, kolekcja obejmuje od maleńkich pudełek na pierścionki po eleganckie meble, które uzupełniają Knotted Cherry zaprojektowane przez Nikę Zupanc, od podświetlanej konsoli Porto Andrei Branzi po Elisę G. Duża oprawa sufitowa iovannoni Factory, nie zapominając o Kaleidos, naściennych lustrach zaprojektowanych przez braci Campana, które w niespotykany dotąd sposób ukazują blask mosiądzu. W serii znajdują się niemal wszystkie artykuły do ​​użytku domowego, które interpretowane są w niezwykle radosny sposób: Królik, odbojnik do drzwi w kształcie królika, o umiejętnie zaokrąglonym profilu, zaprojektowany przez Stefano Giovannoniego, który stworzył również małe wersje desktopowe do być używane jako przyciski do papieru
Tutaj surrealistyczna chłodziarka do szampana w kształcie dużego naparstka, zaprojektowana przez Studio Job i chłodziarka do szampana Double O z dużymi okrągłymi uchwytami autorstwa Richarda Huttena, który zaprojektował także wieszak na ubrania Butterfly w kształcie łodygi, na której znajdują się szeroko rozwarte, uskrzydlone motyle i Tip Top, zestaw wielokątnych koszy
od papierowych pojemników po miski na owoce, wszystkie o geometrycznym splocie, wykonane z taką precyzją, że nawet nie wymagają spawania boków.
Aluzje do natury są kontynuowane dzięki talerzom Palm i Florida firmy Nika Zupanc w kształcie liści palmowych, charakteryzującym się wyjątkowym wykończeniem powierzchni. Prostokątne antropomorficzne półmiski Stefano Giovannoniego, na których geometryczne kształty są łagodzone przez szereg „ludzi” stojących wzdłuż krawędzi, a także pojawiających się na szczycie solniczek i pieprzniczek, niczym osobista marka.
W swojej bogatej różnorodności, Kolekcja Omini to kompendium najważniejszych współczesnych form wyrazu twórczego, zinterpretowanych i wzmocnionych przez umiejętne doświadczenie Ghidiniego i umiejętność interpretacji mosiądzu we wszystkich możliwych formach. Nowe wykończenie z 2017 r. w kolorze różowego złota jest ponownym odczytaniem kolekcji i nadaje mosiężnym przedmiotom współczesnego charakteru. W 2018 roku nowy cel dla firmy produkującej pierwsze stoły i sofy. Dziś GHIDINI1961 prezentuje na Salone del Mobile Milano swoją ideę stylu życia, wyrażającą wysoki kunszt, mosiężny projekt na całe życie, wprowadzając na rynek pełną gamę mebli zaprojektowanych przez Stefano Giovannoniego i Paolo Rizzatto.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek