GABRIEL SCOTT

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 135 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 135 elementów

GABRIEL SCOTT

Producent: Gabriel Scott

Gabriel Scott to marka mebli i oświetlenia założona w Montrealu w 2012 roku przez kanadyjskich architektów Gabriela Kakona i Scotta Richlera. Korzystając z lokalnej wiedzy, marka projektuje, rozwija i produkuje każdą kolekcję na powierzchni 3000 metrów kwadratowych w pionierskiej dzielnicy odzieżowej Montrealu, gdzie architekci, projektanci i inżynierowie współpracują z zespołem rzemieślników, którzy ręcznie montują meble. Meble i oświetlenie Gabriela Scotta łączą projekty architektoniczne i biżuteryjne, zwłaszcza w kolekcjach żyrandoli, często wykonanych z metali o ciepłych kolorach, ale także ze stali, drewna i dmuchanego szkła. Oprawy i akcesoria Gabriela Scotta są w sprzedaży w ich flagowym salonie w Brewster Carriage House w centrum Manhattanu, w londyńskim salonie w Mayfair oraz w globalnej sieci sklepów z luksusowym oświetleniem i meblami.

Oprawy Gabriela Scott - modułowe biżuteriaKolekcja Welles — najsłynniejsza linia firmy, która dała marce międzynarodową reputację — została wprowadzona na rynek na początku 2013 roku. Była chwalona za zdolność do wykazania nieskończonego potencjału systemu modułowego, który od tego czasu został zintegrowany ze wszystkimi produktami Gabriela Scotta. linie, dzięki czemu klienci mogą dostosować dowolne urządzenie bez ingerencji w czas produkcji lub koszty. Modułowość to podstawa serii Luna, systemu składającego się z dmuchanych szklanych brył w wielu kolorach i kształtach, przypominających perły na sznurku. Seria Luna szybko stała się bestsellerem i została dodatkowo rozszerzona o nowe kolekcje Luna-A i Luna Kaleido. Ta ostatnia to modułowa, konfigurowalna seria dwóch szklanych opraw, które można ustawiać jeden na drugim, poziomego żyrandola i pionowego wisiorka, którego dmuchane szklane koraliki można „związać” ze sobą w dowolnej kolejności, tworząc na zamówienie świetlisty klejnot. Kolekcja inspirowana jest kalejdoskopem, wywodzącym się z greckich słów kalos (piękny), eidos (forma) i skopeo (patrzyć). Podobnie jak kalejdoskop, szklane kształty oferują nieskończone możliwości interpretacji tonu, formy i załamanego światła. Po ułożeniu światła stają się szklaną mozaiką o różnych kolorach i wzorach. Zainspirowana klejnotami lampa wisząca Briolette wykonana jest w charakterystycznym procesie podwójnego dmuchania szkła. Zaprojektowana z myślą o najróżniejszych kontekstach, Briolette przypomina rodzinę klejnotów zawieszonych pod sufitem. Myriad wprowadza kobiecą sylwetkę do kolekcji oświetlenia marki. Skomplikowane linie wspierają oprawy z dmuchanego szkła, delikatnie je kształtując w pionie i poziomie. W 2018 roku lampy Gabriel Scott były gwiazdami na FuoriSalone z instalacją w Bar Basso wersji Myriad opartej na Negroni Sbagliato. Ten słynny napój narodził się w mediolańskim lokalu, a jego czerwonawe odcienie można znaleźć w kolorze dmuchanego szkła i satynowych wykończeniach z miedzi.

Meble Gabriela Scotta Wiele mebli Gabriela Scotta nawiązuje do ikonicznych projektanci tacy jak Buckminster Fuller i Gio Ponti mieszają materiały i harmonizują klasykę ze współczesnością. To podejście znajduje odzwierciedlenie w meblach, takich jak sofy, fotele i szezlong Boudoir, współczesna reinterpretacja klasycznych siedzeń, które bawią się zaokrąglonymi metalowymi liniami i efektami warstw. Skóra wegańska pokrywa miękką poduszkę z tkaniny ton w ton na wierzchu zakrzywionej metalowej skorupy z mosiężnymi dekoracjami, łącząc solidność i miękkość. Dbałość o przeszłość przyświeca także przy projektowaniu stołów, krzeseł i hokerów Bardot, inspirowanych francuską ikoną stylu i elegancji, a także stołów i stolików Dean z ich oczywistymi propozycjami z połowy stulecia.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek