DANTE - GOODS AND BADS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

DANTE - GOODS AND BADS

Producent: Dante - Goods And Bads

Dante - Goods and Bads to niemiecki kolektyw powstały w 2012 roku z pomysłu Aylin Langreuter i Christophe'a de la Fontaine'a. Langreuter jest artystą i pisarzem z dyplomem sztuk pięknych z Monachium i filozofii z Wiednia. De la Fontaine jest projektantem przemysłowym z dwunastoletnim doświadczeniem w mediolańskiej pracowni Patricii Urquioli. Dziś obaj są profesorami wzornictwa przemysłowego na Akademii w Stuttgarcie. Celem firmy jest tworzenie mebli, przedmiotów, lamp i akcesoriów, które są praktyczne, użyteczne i wydajne, wywołują w użytkowniku reakcję emocjonalną poprzez skojarzenie lub niechęć, wywołując przyzwyczajenia, wspomnienia i gusta - dobre, złe, ale nigdy brzydkie . Oprócz produktów zaprojektowanych przez Langreutera i de la Fontaine'a, Dante - Goods and Bads nadaje kształt projektom takich projektantów jak Stefan Diez, Andrea Steid, Raquel Pacchini, Garth Roberts, Jakub Zak, Pietro Russo i Christian Haas. Chociaż marka ma siedzibę w Neukirchen w Niemczech, prawie wszystkie jej produkty są wytwarzane ręcznie w wykwalifikowanych warsztatach w Brianza, a następnie dystrybuowane na całym świecie - od Australii po Japonię, Chiny i Kanadę. Ogromna europejska sieć dystrybucji firmy rozpoczęła się w Niemczech i rozszerzyła się na Włochy, Szwajcarię, Belgię, Wielką Brytanię, Francję, Polskę, Finlandię, Danię, Austrię i Luksemburg.

Inspiracja i emocje: projekt według Dantego - Kolekcja Goods And BadsEvery Dante - Goods And Bads jest inspirowana, prowadzona i inspirowana przez gościa specjalnego (osobę indywidualną, instytucję lub koncept), który nasyca przedmioty emocjami, przyzwyczajeniami lub wspomnieniami. „Pytanie, które sobie zadaliśmy, brzmi: czym tak naprawdę jest inspiracja? I skąd się bierze?” – wyjaśnił Maximus Design Christophe de la Fontaine podczas prezentacji kolekcji Silent Associé na targach Imm Cologne 2018. „Dla nas proces twórczy nigdy nie polega tylko na tworzeniu. Odnosi się również do czegoś innego. Zamiast ukrywać to podejście, lubimy to podkreślać to." Linia Admit One Gentleman, inspirowana mitem o dżentelmenach, obejmuje barmana Charlesa Schumanna, który zaprojektował kubek i wiaderko do szampana. Asortyment Parallel Choice oferuje zjawiskowe efekty optyczne inspirowane fotografką Camille Vivier. Oprócz poszukiwania praktyczności, która zwykle przyświeca projektowaniu każdego produktu, Dante - Good And Bads poszukuje aspektu związanego z ludzkim ciepłem. Produkty marki powstają po to, by tworzyć więź
bliżej im są talizmanów – a nie prostych przedmiotów codziennego użytku – naładowanych wartościami takimi jak poczucie humoru, próżność czy namiętność. Dzięki temu podejściu powstają fotele, krzesła, taborety, ławki, stoły i stoliki kawowe, które wyróżniają się innowacyjnością i odwagą, poruszając się między designem a sztuką, łącząc różne materiały i śmiałe kombinacje wykonane do perfekcji. Tak jest w przypadku stołka Epilogu w kształcie stopy słonia, czy talizmanu Voodoo, którego plecy zdobią znaki plemienne. To samo podejście charakteryzuje Dante - Goods and Bads akcesoria stołowe, lustra, wieszaki na płaszcze, parawany i dywany uwolnione od ich praktycznej funkcji, by odkryć niemal narracyjny wymiar.

Projektuj meble z bawarskiego lasu. Kolekcja 2021 autorstwa Dante - Goods and Bads Aby zaprezentować kolekcję 2021, przy braku zwykłego kwietniowego spotkania z Milan Design Week, Dante - Goods and Bads wyobraził sobie format Fuori Fuori Salone. Zestaw sceniczny z lasu bawarskiego został przedstawiony światu za pośrednictwem Internetu za pośrednictwem serii krótkich klipów wideo, które ujawniły inspirację stojącą za każdym produktem. Kolekcja 2021 od Dante - Goods and Bads obejmuje różnorodne kolekcje. Serpentine, pierwsza sofa marki, została zaprojektowana nie jako pojedynczy mebel, ale jako prawdziwy system do siedzenia o różnych rozmiarach, wykończeniach i układach. Stół i krzesło Bold inspirowane są typowymi kontrastami chromatycznymi i materiałowymi butów sportowych przełożonymi na korek, aluminium i skórę. Stoliki kawowe Rayons zmieniają wygląd w zależności od kąta widzenia, pod jakim są oglądane. Regał Babel, składający się z pięciu drewnianych tac przedzielonych cienkimi metalowymi konstrukcjami, tworzy oddzielne jednostki, które mogą być również używane jako stoliki kawowe. Seria wazonów How to See Plants została wyprodukowana we współpracy z Rosenthalem. Ławka Biscotto została zainspirowana Savoiardo, typowym deserem piemonckim.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek