DANESE MILANO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 52 elementów

DANESE MILANO

Producent: Danese Milano

Danese Milano powstało w 1957 roku, w którym do firmy zaczęli angażować się najważniejsi projektanci, architekci i artyści naszych czasów. Historia firmy Danese Milano zbiega się zatem z historią designu made in Italy, wykonanego z wysokiej jakości materiałów i syntezy kształtów, które wykraczają poza sezonowość i które są szeroko rozpowszechnione w celu zaspokojenia potrzeb ludzi. Od momentu powstania w latach pięćdziesiątych firma postanowiła wzbogacić przestrzeń o katalog obiektów destrukcyjnych, pełnych współczesnego ducha i zaprojektowanych z myślą o człowieku. Od samego początku pragnieniem Danese Milano było tworzenie paradygmatów i modeli dla domu i środowiska pracy, projektowanie i oferowanie przedmiotów, które są zawsze aktualne i których innowacyjność pozostaje współczesna. Przez dziesięciolecia do dnia dzisiejszego firma chłonęła artystyczne gesty tych, którzy wyróżniali początki, mieszając je z metodami i wyzwaniami, które wyznaczyły najnowsze produkty.

Danese Milano: nowe życie dla akcesoria do wnętrz i na zewnątrz W latach 2017-2018, dzięki Ronowi Gilardowi, Marka dokonała reinterpretacji logo, zmniejszyła początkowy katalog i zaczęła przeprojektowywać kolekcje przedmiotów, których celem było przywołanie codziennych praktyk, w których ludzie odnoszą się do otaczającej ich przestrzeni, zachowując wszechstronność aplikacje w różnych kontekstach użytkowania. Wśród różnych rozwiązań Danese Milano znajdziemy lampy do wnętrz i na zewnątrz. Falkland w wersji podłogowej i wiszącej to lampa, której kształt wynika z naprężenia tuby filanki i ciężaru niektórych metalowych pierścieni
w ten sposób powstaje spontaniczny kształt, nadany przez napięcie sił wewnętrznych które składają się na to. Itka to lampa ścienna lub sufitowa ze szkła opalowego, lampa stołowa z podstawą z marmuru lub malowanego metalu. Itka to lampa o płaskim kształcie, która przyczynia się do równomiernego rozsyłu światła bez tworzenia stref cienia. Dyfuzor z opalizującego szkła satynowego, ręcznie wykonany, nadaje się do montażu sufitowego i ściennego. Itka Base to prosta i natychmiastowa lampa stołowa z podstawą marmurową lub ceramiczną.

Duńskie akcesoria do stołu, garnków i przedmiotówRozwiązania Danese Milano obejmują również akcesoria do stołu. Karafka Sula, zgodnie z wartościami zrównoważenia środowiskowego, jest wykonana tak, aby zawierała wodę z kranu. Ceramika, z której jest wykonany, jest doskonałym materiałem do termicznego utrzymywania zawartej w nim cieczy. Bambù to ceramiczny słoik, który powstał w wyniku badań nad produkcją przemysłową.
Materiał wybrany do wznowienia tej kolekcji słoików oferuje nieprzezroczysty biały kolor, który uwydatnia kształty i materialność przedmiotu. Putrella to stojak na rękawiczki, który może również służyć jako element centralny. Projekt jest wykonany z przemysłowego półproduktu i jest uważany za paradygmat badań i pracy Enzo Mari.
Wykonany z przezroczystego, malowanego żelaza, produkowany w limitowanej edycji 100 egzemplarzy rocznie. Camicia A to wazon składający się z podwójnego elementu: przezroczystego szklanego pojemnika podtrzymywanego i owiniętego cylindrem z nieprzezroczystego, anodyzowanego aluminium bez dna
element jest również dostępny w wersjach Camicia B, stali nierdzewnej i szkła oraz Camicia C , anodowane na czarno aluminium i szkło. Otwór i pionowe cięcie na wszystkich wysokościach, wykonane na metalowym cylindrze, pozwala z jednej strony zobaczyć wewnętrzny szklany pojemnik, ukazując jego zawartość.

Popielniczki Danese Milano stają się obiektami absolutnego designu. Cubo to popielniczka stołowa składająca się z dwóch elementów: otwartej z jednej strony sześciennej muszli i włożonej do środka metalowej folii, której kształt i nachylenie ostrego cięcia tworzy szczelinę, która może pomieścić i ukryć zawartość. Barbados natomiast to popielniczka z glazurowanej ceramiki, składająca się z dwóch części: podstawy i górnego pierścienia do ukrycia części zawartości
wyróżnia ją prostota i geometria, które nadają przedmiotowi kontemplacyjny wymiar . Sicilia to miotacz papieru z błyszczącej stali nierdzewnej o cylindrycznym kształcie i sześciokątnej podstawie. Z kolei Bincan to odporny na wstrząsy koszyk ABS, część kolekcji o tej samej nazwie, stworzonej z myślą o środowisku pracy i nadającej się do dowolnego zastosowania, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Obejmuje ona również stojak na parasole i wieszak na ubrania, wszystkie przedmioty charakteryzujące się dużą esencją.

Danese Milano zakupy on-lineDanese Milano akcesoria do domu i wyposażenia są dostępne w sprzedaży online w sklepie Maximus Design.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek