CASSINA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 83 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 83 elementów

CASSINA

Producent: Cassina

Cassina została założona w 1927 roku przez braci Cesare i Umberto Cassina. W latach 50. we Włoszech firma zainaugurowała wzornictwo przemysłowe. Dzięki współpracy z Gio Ponti, jednym z najważniejszych i najbardziej znanych włoskich projektantów i architektów, Cassina przyczynia się do odrodzenia powojennego designu. Firma od razu nabiera nastawienia do badań i innowacji, dzięki zaangażowaniu ważnych architektów i projektantów, którzy przyczyniają się do tworzenia nowych form, co do dziś wyróżnia markę. Lata sześćdziesiąte naznaczone są sukcesem marki i istnieje wiele nazwisk znanych na całym świecie projektantów, architektów i artystów, którzy współpracują z Cassina. Rozpoczęły się także wielkie produkcje designerskich mebli, przedmiotów o wielkim uroku, przeznaczonych do aranżacji wnętrz.
Tożsamość Cassiny spotyka się w oryginalnym i zaskakującym połączeniu, w którym podejście technologiczne jest ściśle związane z rzemiosłem o wielkiej tradycji. Kolekcje obejmują ikoniczne wyposażenie wielkich architektów współczesnego świata, takich jak Le Corbusier, Mackintosh, Wright, Rietveld, Perriand, Albini, Zanuso, a także ważnych architektów i projektantów, takich jak Bellini, Lissoni, Magistretti, Gaetano Pesce i Philippe Starcka. Od 2015 roku Patricia Urquiola jest dyrektorem artystycznym Cassina.

Kolekcja I Maestri di Cassina: design staje się sztukąCassina tworzy modele stylów zaprojektowane przez architektów XX wieku w ciągłym dialogu między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, aby oferują elementy wyposażenia, które są zarówno funkcjonalne, jak i oryginalne. Dzięki kolekcji I Maestri doskonale respektuje oryginalne projekty i koncepcje funkcjonalne, aktualizowane zgodnie z rozwojem technologicznym. W rzeczywistości Cassina stworzyła wzorcowe dzieła współczesnego wzornictwa od lat 50. XX wieku do dnia dzisiejszego, sygnowane przez niektórych z najważniejszych międzynarodowych projektantów.
Marka nadal patrzy w przyszłość z odwagą, pasją, ciekawością i otwarte podejście, w którym produkty z najbardziej innowacyjną duszą i nowoczesnymi ikonami tworzą razem autentyczną, przyjazną, osobistą atmosferę, dialogując zgodnie z kodeksem doskonałości wzornictwa, wrażliwości formalnej, solidności i autorytetu kulturowego.
Jest to część I Kolekcja Maestri LC3 Fauteuil Grand Confort Durable, ekologiczna wersja wiecznie zielonej ikony, która przyczyniła się do historii designu
LC3 jest w rzeczywistości ponadczasowym przedmiotem, który nie podąża za modą, jest przekazywany z pokolenia na pokolenie w nazwa odpowiedzialnej konsumpcji i poszanowania środowiska. Ekologiczne poliole, pochodzące z bioodnawialnych źródeł, zostały zintegrowane z elementami spienionymi i w 100% z rozdmuchiwanego włókna pochodzącego z recyklingu. Te badania są częścią bardziej dogłębnego procesu, który wyraża pragnienie firmy, aby wybrać nowe materiały, które zostaną zastosowane w rozwoju jej produktów.
Fotel 875 został zaprojektowany w 1960 roku dla Cassina przez Ico Parisi, którego eksperymenty doprowadziły do siedzenia, które było jednocześnie klasyczne i nowoczesne. Przytulny, rygorystyczny, elegancki, ma uroczysty wygląd stłumiony kontrastem użytych materiałów. Ta sprytna mieszanka sprawia, że ​​jest wygodna i funkcjonalna, odpowiednia do każdego otoczenia, a jednocześnie eklektyczna i innowacyjna. W propozycji kolekcji I Maestri znajdziemy również stoły projektowe Cassina, zaprojektowane tak, aby dostosować się do wymiarów codziennego życia, w każdym pomieszczeniu w domu i biurze, modulując drobne powierzchnie i ręczne wykonanie. Asortyment podnosi ekskluzywne materiały, takie jak lite drewno i czysty kryształ, uformowane w uproszczone kształty, rzeźbiarskie objętości oraz geometryczne i podstawowe linie. Stoły Cassina podkreślają umiejętne połączenie designu i architektury, badań stylistycznych i designu oraz są wyraźnym przykładem połączenia funkcjonalności i ponadczasowego piękna przedmiotów, które stają się sztuką.
Konsola z litego drewna 816 PA' 1947 została zaprojektowana przez Parisi pod koniec lat 40. i wykorzystywane w wielu projektach. To reedycja, której imię jest hołdem dla twórcy o pseudonimie Pa', idealne połączenie początku jego nazwiska z uznaniem za ojca współczesnego Como.
Idea projektu do realizacji tej konsoli zrodziły się istotne linie, odlane na blasze, aby zarysować harmonijną strukturę, idealne proporcje i organiczny wygląd. Kształt obiektu projektu Cassina przypomina gotowego do strzału źrebaka, wyraz siły i napięcia zwężających się nóg. Firma zdołała uszanować i maksymalnie wykorzystać istotę tego projektu, łącząc technologię i rzemiosło, cechy stolarki Cassina. Rezultatem jest wyrafinowana konsola z litego drewna ozdobiona metalowymi detalami, zdolna do dostosowania do każdego otoczenia domowego.

I Contemporanei Cassina: sofy, łóżka, dodatkiKolekcja I Contemporanei przedstawia designerskie łóżka, symbol płynność między relaksem, elegancją i wygodą. Proste i harmonijne bryły potęgują uczucie lekkości. L42 Acute charakteryzuje się połączeniem różnych materiałów, mądrze użytych
zagłówek jest z drewna jesionowego i posiada skórzane lub materiałowe poduszki o regulowanej wysokości. Acute oferuje wiele opcji dostosowywania, w tym schowki, półki, oświetlenie i gniazdka elektryczne. Bio-mbo jest natomiast rozwiązaniem relaksacyjnym pomyślanym jako niezależna przestrzeń, łóżko jako prawdziwy protagonista części sypialnej, które na nowo odkrywa pojęcie prywatności. Konstrukcja charakteryzuje się wyściełanym zagłówkiem i dwoma ruchomymi skrzydłami bocznymi, które tworzą zarezerwowane miejsce do schronienia. Łóżka Cassina zostały zaprojektowane z systemowym rzutem, aby skoordynować się z sofami i szeroką gamą stolików nocnych i elementów wsporczych z kolekcji, takich jak L60 Bio-mbo, stolik nocny uzupełniający łóżko o tej samej nazwie z zakrzywionym prześcieradłem metalowa konstrukcja boczna i pojedyncza noga podpierająca. Częścią kolekcji jest również 375 Stay Vanity, drewniana toaletka, która powstała we współpracy ze studiem w Szanghaju założonym przez Lyndona Neri i Rossanę Hu, która doprowadziła do stworzenia pierwszej kolekcji akcesoriów uzupełniających część sypialną.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek