CASAMANIA & HORM

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 481 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 481 elementów

CASAMANIA & HORM

Producent: Casamania & Horm

Horm Group produkuje i sprzedaje wysokiej jakości designerskie meble. Horm, Casamania i Orizzonti Italia współistnieją ze sobą, aby zaoferować klientom pełną gamę mebli, od salonu – ze stołami, krzesłami i szafkami – po sypialnię. Przez lata marki grupy zdobyły wiele nagród i zyskały międzynarodowe uznanie, będąc świadectwem rygorystycznego „niewidzialnego” projektu i doskonałości ich kreacji. Nagrody obejmują trzy nagrody Compasso d'Oro, siedem wyróżnień Compasso d'Oro, nagrodę Red Dot Winner 2016, nie mniej niż cztery nagrody Chicago Athenaeum Good Design Awards, trzy nagrody Interior Innovation Awards, iF Design Award oraz drugą nagrodę w konkursie Nagroda Maximus Design Design.

Projekt firmy Horm, Casamania i Orizzonti ItaliaOd 1989 roku firma Horm połączyła linearność, elegancję i sztukę, aby stworzyć niezbędne i efektowne przestrzenie mieszkalne. Miłość Horma do designu ujawnia się w nazwie firmy, która po aramejsku oznacza „święte zamknięcie z prawem azylu”. Marka od samego początku była azylem lub azylem dla projektantów i architektów, którzy chcieli wyrazić swoją kreatywność i współpracować z firmą, która zrealizuje ich pomysły. Firma stawia na stolarzy i mistrzów stolarskich gotowych przekuć pomysły projektowe w rzeczywistość.
Tango jest typowym przykładem takiego rzemiosła
rozkładany stół z istotnymi liniami ma asymetryczne nogi z jesionu i orzecha, które sprawiają wrażenie ruchu podobny do tańca. System rozbudowy jest całkowicie schowany w skrzynce pod szklanym blatem. Dostępny w dziewięciu rozmiarach, szesnaście opcji rozbudowy można wybrać w zależności od dostępnej przestrzeni i potrzeb użytkownika.
Casamania została założona w 1984 roku w celu produkcji modułowych systemów siedzeń, oświetlenia i akcesoriów wyposażenia, nie tylko do domu, ale także do zastosowań komercyjnych i detalicznych oraz przestrzenie hotelowe, takie jak sklepy, restauracje, bary i hotele. Casamania dołączyła do Horm Group w 2017 roku i natychmiast wyróżniła się od Horm.
Niełatwo zaszufladkować, Casamania jest bardziej eksperymentalna i kochająca zabawę. Marka jest odpowiednia dla osób, które chcą całkowitej personalizacji, która idealnie odzwierciedla ich osobowość. Efektowne i oryginalne krzesła polietylenowe Him&Her są doskonałym przykładem charakterystycznego dla marki stylu.
Krzesła przedstawiają tylne sylwetki siedzącego mężczyzny i kobiety, powstałe w wyniku trójwymiarowego skanowania dwóch gipsowych rzeźb. Wersja podstawowa może być również używana na zewnątrz. Tę awangardową estetykę można odnaleźć w całej marce, która czasami ponownie wydaje poprzednie kolekcje, zmienione pod względem kształtu, materiału i kolorów.
Orizzonti Italia, założona w 1983 roku, to historyczna marka Brianza specjalizująca się w precyzyjnym dopasowaniu łóżka, rozkładane sofy, stelaże pod łóżka, materace i poduszki. Każdy „system łóżek” został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalne dobre samopoczucie, tak aby użytkownicy naprawdę cieszyli się odpoczynkiem. Obecna w osiemdziesięciu krajach na całym świecie Horm Group to wiodący wybór architektów i projektantów, z którymi firma regularnie współpracuje.

Meble i dodatki, które zapisały się w historii wzornictwa Stolik kawowy z kolekcji Autoreggente zdobył nagrodę Dobry Wzór Nagroda, ADI Design Index oraz wyróżnienie Maximus Design. Specjalny przegub nóg gwarantuje stabilność i charakteryzuje ten bardzo oryginalny stolik kawowy składający się z trzech elementów w kształcie litery L i okrągłego szklanego blatu, który ukazuje doskonale połączoną i funkcjonalną konstrukcję.
Wózek spożywczy Chariot zdobył nagrodę Interior Innovation Award oraz ADI Indeks projektu. Dostępny w czterech kolorach, składa się tylko z trzech elementów: dużych kółek, tac i podpór. W przeciwieństwie do „tradycyjnych” wózków z małymi kółkami, koła Chariot są hipertroficzne, co jest charakterystycznymi cechami tego nagradzanego akcesorium, którego osobowość jest wzmocniona przez smukłą metalową konstrukcję i dwie minimalne tace.
Ben Grimm to modułowy system siedzeń, który może być wykorzystane do stworzenia segmentowej sofy. Moduły można dodawać, aby ją wydłużyć, łatwo umieszczając je obok siebie, aby zbudować prawdziwą, niestandardową sofę. Jest odpowiedni dla osób, które lubią zmieniać meble wokół lub do przestrzeni publicznych i kontekstów, w których konieczne jest częste przedefiniowanie konfiguracji miejsc siedzących. Dwumiejscowa w pełni ergonomiczna konstrukcja Kouch swoimi miękkimi kształtami wyznacza nowe parametry wyposażenia.
Sofa wydaje się poruszać w przestrzeni dzięki swojej falistej sylwetce.

Sklep internetowy Casamania & Horm na Maximus DesignPołączenie trzech ważne marki wnętrzarskie dają konsumentom możliwość zakupu kompletnego wyposażenia bezpośrednio w sklepie Maximus Design: mebli do salonu i sypialni, oświetlenia i wystroju.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek