ARTISAN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 137 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 137 elementów

ARTISAN

Producent: Artisan

Fabryka rzemieślnicza wyrosła z tradycyjnej stolarni Ćostović, która przeniosła do niej całą swoją miłość do drewna i 50-letnie doświadczenie w obróbce drewna. Artisan specjalizuje się w ręcznej produkcji wysokiej jakości mebli z litego drewna i właśnie to nastawienie na ręczną, rzemieślniczą pracę jest tym, co nas wyróżnia. Pierwsze doświadczenia zdobyliśmy produkując meble dla holenderskich i brytyjskich projektantów, a własną pierwszą kolekcję rozpoczęliśmy we współpracy z regionalnymi projektantami w 2007 roku. Od tego czasu naszym celem jest potwierdzenie filozofii, która przyświeca nam przy każdej kolekcji, każdym egzemplarzu drewna, z wizją każdego projektanta i starannym dotykiem rzemieślników.


Filozofia
Kochamy drewno, bo znamy je przez całe życie. Od lasu, w którym bawiliśmy się jako dzieci, po powołanie, któremu oddaliśmy naszą dorosłość.

Ponieważ kochamy drewno, chcemy dzielić się tą miłością z Wami, produkując meble dla ludzi, którzy podzielają naszą pasję o drewno i meble najwyższej jakości.

Ponieważ kochamy drewno, współpracujemy z najlepszymi projektantami regionalnymi i światowymi, którzy znają nasze przewagi technologiczne i potrafią przekuć wiedzę w wizję godną tego drogocennego materiału.

Ponieważ kochamy drewno, naszymi głównymi narzędziami produkcyjnymi są ręce naszych rzemieślników, mistrzów, którzy na co dzień zamieniają wizje projektantów w niepowtarzalne rękodzieło.


Proces
Do drewna orzecha, czereśni, gruszy, wiązu i akacji poddajemy obróbce wyłącznie przegrzaną parę wodną, ​​aby uzyskać idealny kolor z zaakcentowaną fakturą bez narażania struktury i walorów ekologicznych drewna.

Drewno potraktowane w ten sposób, a także drewno dębowe, jesionowe i klonowe jest przygotowane do naturalnego suszenia w zadaszonych, wentylowanych pomieszczeniach magazyny w starannie wybranych lokalizacjach geograficznych, najlepiej przystosowanych do naturalnego suszenia, aż do osiągnięcia krytycznego poziomu wilgotności, odpowiedniego do dalszego suszenia w komorach sterowanych komputerowo, pracujących w systemach konwencjonalnych i próżniowych z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do suszenia drewna.

Suszone w ten sposób drewno przechowujemy w warunkach identycznych z warunkami życia osób, dla których meble są wykonywane.

Następnie następuje wybór drewna z magazynu i jego cięcie na żądane długości i szerokości, obróbka maszynowa i wklejanie w deski, suszenie i aklimatyzacja.

Dzięki precyzyjnej obróbce maszynowej drewno jest następnie przygotowywane do montażu produktu końcowego, cięcia i przycinania gotowych płyt lub elementów w sposób tradycyjny oraz za pomocą 5-osiowej maszyny CNC firmy Homag.

Końcowymi etapami produkcji są prace montażowe i wykończeniowe.

Do wykańczania do pracy używamy naturalnych olejków, mydła, woski i lakiery.

Substancje te są wzajemnie akceptowalne, tzn. mogą być nakładane razem na daną powierzchnię.

Zastosowanie tych substancji (lub kombinacji to samo) na wysuszonym drewnie zapewnia dłuższą żywotność, zachowuje naturalność i poprawia wizualne cechy drewna – kolor, fakturę itp.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek