ALESSI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 42 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 42 elementów

ALESSI

Producent: Alessi

Godło Made in Italy na świecie, Alessi zostało założone przez Giovanniego Alessi w 1921 roku w Omegna. Firma jest liderem w dziedzinie dodatków do domu, akcesoriów kuchennych, akcesoriów stołowych oraz akcesoriów do higieny osobistej. Na początku działalności większość wyrobów była efektem obróbki metali na zimno przez wyspecjalizowanych pracowników fabryki Crusinallo w Omegna. Jeszcze dzisiaj wiele produktów przechodzi ten sam proces,
jednak obok nich, dzięki pracy z nowymi materiałami, które firma Alessi wprowadziła i zaczęła z czasem używać i kuć, a mianowicie plastiku, szkła, ożywają inne przedmioty. , porcelana. Każdy z nich charakteryzuje się konkretną techniką produkcji, dopracowaną i stosowaną na terenie oryginalnego budynku oraz w kilku zakładach produkcyjnych, które firma może liczyć w różnych lokalizacjach na świecie. Alessi jest ojcem niektórych z najpopularniejszych ikon współczesnego designu, w tym wyciskarek Juicy Salif Philippe'a Starcka i korkociągów Anny G. zaprojektowanych przez Alessandro Mendiniego. Ekskluzywne produkty o wyrafinowanym designie, doborze i produkcji materiałów.

Alessi, fabryka włoskiego designuPierwotnie powstała jako małe laboratorium rzemieślnicze o nazwie „Garaż mechaniczny do obróbki płyt z mosiądzu i alpaki z odlewnią ”, Alessi zawsze zachowywał ten rzemieślniczy charakter, łącząc go z najnowocześniejszymi technologiami przemysłowymi, co ugruntowało ją jako prawdziwą „Fabrykę włoskiego designu”. Począwszy od lat 30. Carlo, syn Giovanniego, bardzo młody projektant przemysłowy, rozpoczął gorącą pracę nad zaprojektowaniem dużej liczby obiektów, eksperymentując ze stalą nierdzewną i przekształcając rzemieślniczy proces produkcyjny w przemysłowy. Lata pięćdziesiąte przyniosły rozwój współpracy z zewnętrznymi projektantami i produkcji przeznaczonej głównie dla hoteli i barów. Po raz pierwszy w 1957 r. niektóre prace Alessiego zostały wybrane do wystawienia na XI Triennale w Mediolanie, jako znany przykład produkcji projektowej „domu artystycznego”.
Kierujący firmą od 1970 r. Alberto Alessi został coraz bardziej popycha firmę w kierunku dążenia do wartości estetycznej, oprócz funkcjonalnej
, która implikuje ciągłe badanie emocji, jakie może wywołać przedmiot, bez pomijania eksperymentów z nowymi materiałami i technologiami. Było to możliwe dzięki współpracy z jednymi z najbardziej znanych projektantów i architektów na arenie międzynarodowej, a mianowicie Franco Sargiani, Ettore Sottsass, Richardem Sapperem, Achille Castiglioni, Alessandro Mendinim, Aldo Rossim, Michaelem Gravesem, Philippem Starckiem.

Nagrody i wyróżnieniaNiektóre produkty firmy Alessi stały się pełnoprawnymi ikonami wzornictwa i zostały uznane za ważne nagrody. Ekspres do kawy 9090 Richarda Sappera zdobył nagrody Compasso d'Oro w 1979 roku i Frankfurt Design Plus w 1983 roku. W 1984 r. nagrodę Compasso d'Oro otrzymały sztućce suche zaprojektowane przez Achille Castiglioni. Do najnowszych nagród należą Design Plus i Good Design Award dla ekspresu Pulcina, zaprojektowanego w 2015 roku przez Michele de Lucchi. W lipcu 2017 roku Alessi jako firma otrzymała prestiżowe wyróżnienie, które uczyniło ją częścią B Corp, firm, które nie tylko czerpią zyski ze swojej misji, ale także wyróżniają się dbałością o swoich pracowników, społeczność miejsc, w których pracują i środowisko, realizując i realizując projekty mające na celu dobro społeczeństwa i planety. Na dzień dzisiejszy Alessi znajduje się wśród 50 najlepszych włoskich firm, które posiadają ten certyfikat i jest jedyną działającą w dziedzinie włoskiego designu.

Muzeum Alessi Utworzone w 1998 roku, Muzeum Alessi narodziło się z zamiar stworzenia miejsca, w którym można gromadzić i nadać wartość całemu dziedzictwu, które Alessi zdołał zbudować na przestrzeni czasu. Przekrój historii włoskiego designu, zwłaszcza rzucającego światło na produkcję przedmiotów użytku domowego, od kuchni po stół, drobny sprzęt AGD, elementy wyposażenia, oświetlenie. Oprócz 50.000 pośród obiektów, rysunków, obrazów na wystawie stałej, w Muzeum odbywają się także wystawy czasowe i wydarzenia zgodne z misją i marką, którą firma od początku swojej działalności ucieleśnia, czyli wyjściem poza zysk w jakiś sposób. służyć całemu społeczeństwu i być rozpoznawanym jako doskonałość włoskiego designu.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek