VINCENT VAN DUYSEN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

VINCENT VAN DUYSEN

Produkty projektanta: Vincent Van Duysen

Urodzony w 1962 roku w Loreken w Belgii Vincent Van Duysen jest uznanym projektantem i architektem, którego projekty obejmują zarówno architekturę na dużą skalę, jak i projektowanie produktów i wnętrz. Vincent Van Duysen ukończył architekturę na wydziale Sint Lucas w Gandawie. Najpierw pracował dla Aldo Cibic w Mediolanie, a następnie dla Jean De Meulder w Antwerpii. Niedługo potem postanowił założyć własne biuro w Antwerpii o nazwie Vincent Van Duysen Architects. Od 1990 roku biuro rozrosło się do ponad 20 współpracowników pracujących przy prestiżowych międzynarodowych projektach, wielomarkowym projektowaniu produktów i aranżacji wnętrz.
Relacja między architekturą, wnętrzem i projektowaniem produktów jest kluczem do pracy Vincenta Van Duysena. Jego projekty nigdy nie są sterylnym minimalizmem, ale esencją i czystością bez poświęcania funkcjonalności i wygody. Jego bryły i przestrzenie podkreśla czystość formy projektowanej światłem i modelowanej materiałami. Pozornie proste i liniowe projekty kryją w sobie nieoczekiwaną złożoność z dbałością o szczegóły, które nigdy nie są przesadzone. Do wszystkich nowych projektów, czy to mebli, czy budynków, podchodzi w oparciu o swoją przeszłość, osiągając nowe cele poprzez „odejmowanie”, zaczynając od wielu elementów, które są redukowane, aby uzyskać odpowiednią równowagę.
Vincent Van Duysen przez całe lato otrzymał wiele nagród. Należą do nich Flamandzka Nagroda Kultury za wzornictwo, umieszczenie prestiżowego magazynu Architectural Digest na liście AD100 oraz nominacja jako Projektant Roku 2016 na 25. Srebrnej Edycji Interieur Biennale w Belgii. Jego projekty znajdują się w wielu prestiżowych publikacjach oraz w kilku monografiach w całości poświęconych jego twórczości. Od 2016 roku jest dyrektorem kreatywnym marek Molteni & C oraz Dada. W latach 2018-2020 współpracował z zespołem artystycznym Kvadrat przy rozwoju marki Sahco.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek