TITO AGNOLI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

TITO AGNOLI

Produkty projektanta: Tito Agnoli

Tito Agnoli urodził się w 1931 roku we włoskiej rodzinie w Limie w Peru. Po wojnie przyjechał do Włoch. Z wykształcenia malarz (po studiach u Sironi), w 1949 rozpoczął studia na Wydziale Architektury, który ukończył w 1959 i był asystentem Gio Pontiego i Carlo De Darli. Jednak już na początku lat 50. prowadził intensywną działalność zawodową w zakresie projektowania. Tworzył projekty m.in. dla Arflex, Cinova, Lema, Matteo Grassi, Molteni, Montina, Oluce, Pierantonio Bonacina, Poltrona Frau, Schiffini, Ycami. Wielokrotnie rekomendowany do nagrody Compasso d'Oro (Złoty Kompas), w 1986 roku zdobył złoty medal na Neocon w Chicago. Niektóre z jego prac znajdują się w stałej kolekcji MoMa w Nowym Jorku. Zmarł w Mediolanie w lutym 2012 roku.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek