SYLVAIN DUBUISSON

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 2019
  • Rodzaj lampy: Lampa podłogowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Sylvain Dubuisson
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

SYLVAIN DUBUISSON

Produkty projektanta: Sylvain Dubuisson

Sylvain Dubuisson, architekt i projektant, urodził się w Bordeaux 20 lutego 1946 roku w rodzinie znanych architektów: jest wnukiem Emile Dubuisson, autora dzwonnicy w Lille, i synem Jeana Dubuissona, który współpracował z budowę dzielnicy Maine-Montparnasse (1958-1966) oraz budowę Narodowego Muzeum Sztuk Popularnych i Tradycji (1959-1969) w Paryżu.
W 1973 roku ukończył Szkołę Architektury w Saint-Luc w Tournai w Belgii. Sylvain Dubuisson od 1980 roku osiedla się na własną rękę. Podwaliny pod wyrazisty i przystępny projekt, który niesie ze sobą dużą siłę komunikacyjną, Dubuisson wyróżnia się bardzo osobistą kulturą, łączącą klasyczną (głównie literacką) wiedzę z zamiłowaniem do nauki i fascynacją wysokimi technologiami.
Jego perfekcjonizm sprawia, że ​​chodzi po fabrykach i spotyka się z rzemieślnikami, m.in. a także ciągłe podnoszenie niezawodności nowych materiałów. Jednym z jego głównych ostatnich szlifów jest dokładność geometrii i odpowiednie proporcje. Jego pierwszą pracą były „obiekty psychotyczne”, złożone z systemu heterogenicznych elementów, jak np. lampa „Wiele hałasu za nic” (1984, kol., Narodowy Fundusz Sztuki Współczesnej, zdeponowana w Muzeum Sztuk Zdobniczych w Paryżu). Dubuisson tak nazwał swoją pracę, ponieważ należy do okresu jego działalności, w którym w celu utrwalenia własnej wizji projektowania finansował własne kreacje, z których większość pozostaje w fazie prototypu.
Pyta o istotę przedmiotów. Na przykład, w jaki sposób zegar może jednocześnie podawać czas i przekazywać pojęcie czasu?

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek