STEVEN HOLL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

STEVEN HOLL

Produkty projektanta: Steven Holl

Steven Holl urodził się w 1947 roku w Bremerton w stanie Waszyngton. Ukończył University of Washington i studiował architekturę w Rzymie w 1970. W 1976 uczęszczał do Architectural Association w Londynie, aw 1977 założył STEVEN HOLL ARCHITECTS w Nowym Jorku. Uważany za jednego z najważniejszych architektów w Ameryce, Steven Holl jest znany ze swojej umiejętności łączenia przestrzeni i światła z dużą wrażliwością na kontekst oraz wykorzystywania unikalnych cech każdego projektu do stworzenia projektu opartego na koncepcji. Specjalizuje się w płynnym łączeniu nowych projektów z kontekstami o szczególnym znaczeniu kulturowym i historycznym.
Steven Holl jest najbardziej znany z Kiasma Museum of Contemporary Art 1998 w Helsinkach, Finlandia, Simmons Hall 2003 w MIT w Cambridge, Massachusetts, słynnego budynku Blocha z 2007 roku połączonego z Nelson-Atkins Museum of Art w Kansas City , Missouri oraz uznany kompleks połączonych hybryd hybrydowych 2009 w Pekinie w Chinach.
Steven Holl został uhonorowany najbardziej prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami architektonicznymi. Niedawno Steven Holl otrzymał nagrodę Praemium Imperiale 2014, Złoty Medal AIA 2012, nagrodę RIBA 2010 Jencks oraz pierwszą w historii nagrodę Arts Award BBVA Foundation Frontiers of Knowledge Awards (2009). W 2012 roku Steven Holl otrzymał nagrodę Alumnus Summa Laude Dignatus od University of Washington oraz tytuły honorowe od University of Seattle i Moholy-Nagy University w Budapeszcie. W 2003 roku został honorowym członkiem Królewskiego Instytutu Architektów Brytyjskich (RIBA). W 2002 roku Cooper Hewitt National Design Museum, część Instytutu Smithsonian, przyznało mu prestiżową nagrodę National Design Award in Architecture. W 2001 roku Francja przyznała mu Grande Médaille d'Or dla najlepszego architekta Akademii Architektury; w tym samym roku Time Magazine nazwał go „Najlepszym architektem Ameryki” za „budynki, które cieszą zarówno ducha, jak i oko”. Steven Holl jest profesorem nadzwyczajnym w Graduate School of Architecture and Planning Uniwersytetu Columbia. Wielokrotnie wykładał i wystawiał, publikował liczne teksty, m.in. Anchoring (1989), Intertwining (1996), Parallax (2000), Idea and Phenomena (2002), Luminosity / Porosity (2006), House: black swan teoria (2007), Architektura talk (2007), Urbanizmy: praca z wątpliwościami ( 2009), Hamsun Holl Hamarøy (2010), Horyzontalny drapacz chmur (2011), Czas światła barwnego (2012) i Skala (2012). Najnowsza publikacja to Urban Hopes (2013). Steven Holl jest członkiem Amerykańskiej Narodowej Rady Rejestracji Architektonicznych (NCARB), Amerykańskiego Instytutu Architektów, Amerykańskiego Stowarzyszenia Muzeów, Whitney Honor Circle, Whitney Museum of American Art; oraz Międzynarodowy Komitet Honorowy, Biblioteka Vilpuri, Fundacja Alvara Aalto.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek