STEVEN HAULENBEEK

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 2012
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Steven Haulenbeek
  • Producent: Leucos
  • Materiał: Poliuretan (PU)
  • Materiał: PMMA
  • Materiał: Acrylic glass
  • Materiał: Materiał syntetyczny
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Cena: Cena od 311.00 EUR
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

STEVEN HAULENBEEK

Produkty projektanta: Steven Haulenbeek

Steven Haulenbeek to amerykański artysta i projektant, który mieszka i pracuje w Chicago, Illinois. Uczęszczał do Hope College w Holland, Michigan i uzyskał dyplom z rysunku i rzeźby. W 2004 roku rozpoczął studia magisterskie na kierunku Designed Objects w School of the Art Institute of Chicago, które ukończył jako pierwszy w swojej klasie w 2006 roku.
Życie i praca w rejonie Holandii / Grand Rapids - miejscu narodzin Amerykańskie wzornictwo i produkcja mebli - wywarły ogromny wpływ na Haulenbeek. Zakochał się w projektantach takich jak Charles Eames, George Nelson, Eero Saarinen i Harry Bertoia, próbując odkryć swoją drogę jako rzeźbiarz.
W 2010 roku Steven Haulenbeek Design Inc. rozpoczął niezależną praktykę, kładąc nacisk na unikatowe obiekty materiałowe i technologiczne dla domu. Jego innowacyjne podejście do projektowania skłoniło go do opracowania nowych metod tworzenia obiektów, takich jak metoda „Ice-Cast Bronze”, która wykorzystuje mroźne warunki pogodowe Chicago i piasek wiązany żywicą. Jego praca, choć estetycznie prosta, jest pięknie wykonana w praktycznym, eksperymentalnym stylu prototypowania.
Steven Haulenbeek zdobył kilka wyróżnień i nagród. W 2015 roku został uznany przez New York Times za jednego z najbardziej ekscytujących wschodzących amerykańskich projektantów, a w 2016 roku otrzymał tytuł American Design Honor na targach Wanted Design podczas New York Design Week.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek