SERGE MOUILLE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 40 elementów

SERGE MOUILLE

Produkty projektanta: Serge Mouille

Serge Mouille urodził się w Paryżu w 1922 roku. Bardzo wcześnie rozwinął talent do rysowania. Swoje modele znajduje w Jardin des Plantes, gdzie spędza wiele godzin rysując rośliny i zwierzęta. Za radą nauczyciela rysunku zdał egzamin wstępny ze sztuki użytkowej, do którego został przyjęty w wieku 13 lat, będąc najmłodszym uczniem swoich czasów.
Jego mentor Gabriel Lacroix uczyni go mistrzem w sztuce kucia metalu. Dołączył do Hénin Orfèvre Paris, gdzie wkrótce zadomowił się wśród doświadczonych robotników, wszystkich od niego starszych. Po wojnie Serge Mouille założył własną firmę i pracował dla różnych Maisons d'Orfèvrerie. Jest rzemieślnikiem uznanym przez wszystkich. Jednocześnie pracuje jako nauczyciel w Państwowej Szkole Sztuk Stosowanych i Sztuk Zdobniczych, zastępując Gabriela Lacroix na stanowisku kierownika pracowni złotniczej. Całe swoje życie poświęcił zawodowi nauczyciela, ale i naukowca, bo nie należy zapominać, że Serge Mouille to także i przede wszystkim 44 lata badań, rysunków i monograwiur.
To było jego spotkanie z Jacques Adnet. dyrektor Compagnie des Arts Français w 1951 roku, co było punktem zwrotnym w jego życiu. Rzeczywiście, poprosił go o zaprojektowanie „dużego światła” dla swojej południowoamerykańskiej klienteli. Serge zabrał się do pracy i stworzył trójramienną lampę podłogową, stopniowo przechodząc od statusu mistrza rzemieślnika do statusu artysty kreatywnego, rozwijając słynną obecnie serię Black Shapes. Lampa podłogowa trójramienna, prawa lampa podłogowa będą pierwszymi modelami.
Prowadząc nowoczesność i ruch na rzecz integracji funkcjonalnej w aranżacji wnętrz, galeria Steph Simon jest symbolem rozwoju Lewobrzeża w awangardzie. handel meblami ogrodowymi. Agent sprzedaży French Aluminium, Steph Simon, spotyka Jeana Prouvé, który zatrudnił go w 1949 roku do dystrybucji swoich mebli. W marcu 1956 otworzył galerię Steph Simon przy 145 Boulevard Saint-Germain. Charlotte Perriand zajmuje się układem pomieszczeń. Dla Stepha Simona ta galeria musi mieć „szokujący charakter” i oferować cyklicznie wystawy. Prezentuje ekskluzywne modele Jean Prouvé i Charlotte Perriand, oświetlenie Serge Mouille, ceramikę Georges Jouve i Norbert Pierlot. Później transmituje sztuki Isamu Noguchi, Sori Yanagi, Tecno... Galeria została zamknięta w 1974 roku.
1962: świat się zmienił. Serge Mouille przez ostatnie dziesięć lat pracował jako nauczyciel i projektant oświetlenia. Następnie postanawia radykalnie oddzielić się od wszystkiego, co robił do tej pory, tworząc serię słupów świetlnych z nową wówczas świetlówką. Te dwie serie są tak różne, że można by pomyśleć, że zostały stworzone przez różnych artystów. To nieporozumienie i mieszany sukces.
W 1963 roku postanowił zaprzestać produkcji świateł i całkowicie poświęcił się nauczaniu.
Serge zmarł w 1988 roku, w noc Bożego Narodzenia, pokonany przez chorobę.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek