SCOTT WILSON

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

SCOTT WILSON

Produkty projektanta: Scott Wilson

Scott Wilson jest założycielem i głównym projektantem MINIMAL z Chicago. Były globalny dyrektor kreatywny w Nike, Wilson był liderem projektowania w takich organizacjach jak IDEO, Thomson Consumer Electronics, Fortune Brands i Motorola. Jako wizjonerski projektant i przedsiębiorca w produkcji równych części, Wilson konsekwentnie dostarcza przekonujące i przemyślane rozwiązania na rynek w wielu różnych branżach.
Wizja MINIMAL z 2007 roku Scotta Wilsona. stworzył hybrydowe studio projektowe, które łączy pasję do doradztwa z wiodącymi światowymi markami, współpracę ze start-upami oraz intensywną pasję do własnych przedsięwzięć przedsiębiorczych. Odpowiedzialny za branding i ikony zmieniające gry dla nowych ekosystemów produktów dla firm takich jak Xbox, Microsoft, Google, Dell, Nike, Coalesse i Apple.
Przełomowe były również własne start-upy MINIMAL, takie jak LUNATIK. W 2010 roku TikTok + LunaTik zrewolucjonizował świat rozwoju produktów, kiedy Wilson wykorzystał usługę crowdfundingu Kickstarter do uruchamiania projektów. Jego eksperyment studyjny, który po uruchomieniu stał się fenomenem z dnia na dzień i zebrał milion dolarów w ciągu 30 dni, został uznany za „kickstartowy” Kickstarter i nadal inspiruje niezliczonych projektantów i przedsiębiorców na całym świecie.
Model studyjny nowej generacji Wilsona. stawia MINIMAL na wyjątkowej pozycji w branży rozwoju produktów. Co więcej, inspiracja i wirtualna opieka, jaką Wilson nadal zapewnia kreatywnym i początkującym przedsiębiorcom na całym świecie, wyróżnia go jako jednego z niewielu nowoczesnych projektantów transformacyjnych.
Dzięki temu twórczość Scotta Wilsona doceniło ponad 60 osób. International Design Awards, w tym prestiżowa Smithsonian Cooper-Hewitt National Design Award for Product Design (2012). Jego prace były wystawiane na całym świecie w takich miejscach jak MoMa, MCA, National Design Triennale Cooper-Hewitt i Chicago Art Institute. Wilson pojawił się również w niezliczonych publikacjach, w tym w Top 40 magazynu ID, Style + Design100 magazynu TIME, magazynach WIRED magazynu Fast Company i Masters of Design, gdzie został uznany za jednego z 50 najbardziej wpływowych projektantów w Ameryce.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek