ROSS LOVEGROVE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

ROSS LOVEGROVE

Produkty projektanta: Ross Lovegrove

Ross Lovegrove jest projektantem i wizjonerem, którego prace uważane są za szczyt stymulowania głębokich zmian w fizyczności naszego trójwymiarowego świata.
Zainspirowany logiką i pięknem natury, jego projekt łączy w sobie trójść technologii, materiałoznawstwa i inteligentnej formy organicznej, tworząc coś, co wielu liderów branży jako nowy wyraz estetyczny XXI wieku. Jego projekty zawsze charakteryzują się głęboko ludzkim i pomysłowym podejściem, które wyraża optymizm i innowacyjną witalność we wszystkim, czego dotyka, od kamer po samochody, pociągi, lotnictwo i architekturę.
Urodzony w 1958 w Cardiff w Walii. W 1980 roku ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie Technologicznym w Manchesterze z tytułem licencjata I stopnia w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W 1983 roku uzyskał tytuł magistra projektowania w Royal College of Art w Londynie.
Na początku lat 80. pracował jako projektant w firmie Frog Design w Niemczech Zachodnich przy projektach takich jak Walkmany dla Sony, Computers dla Apple Computers, później przeniósł się do Paryża jako konsultant w Knoll International. Jest autorem cieszącego się dużym powodzeniem Alessandri Office System.
Zaproszony do współpracy z Atelier de Nimes z Jeanem Nouvelem i Phillipe Starkiem, konsultując się m.in. z Cacharel, Louis Vuitton, Hermes i Dupont.
Po powrocie do Londynu w 1986 roku realizował projekty m.in. dla Airbus Industries, Kartell, Ceccotti, Cappellini, Idee, Moroso, Luceplan, Driade, Peugeot, Apple Computers, Issey Miyake, Vitra, Motoraola, Biomega, LvMH, Yamagiwa Corporation, Tag Heuer, Kackman, Alias, Herman Miller, Artemide, Japan Airlines i Toyo Ito Architects w Japonii.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek