ROMY KÜHNE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Romy Kühne
  • Producent: Dark
  • Nagrody: German Design Award – Nominee
  • Nagrody: Good Design
  • Materiał: Stal nierdzewna
  • Materiał: Metal
  • Kraj pochodzenia: Belgia
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

ROMY KÜHNE

Produkty projektanta: Romy Kühne

Urodziła się 4 czerwca 1987 roku w Rotterdamie, a od trzeciego miesiąca dorastała w średniowiecznym mieście Deventer. Tutaj poszła do gimnazjum ze specjalizacją Kultura i Społeczeństwo.
W 2005 roku wybrała Artez Artschol w Arnhem. Wolała Arnhem, ponieważ tam oprócz oczekiwań artystycznych ważna była praktyczna nauka w produkcji.
Wykonując wiele zadań i stosując wiele technik, Romy rozwinęła się w wszechstronnie utalentowanego projektanta. Formowana próżniowo syntetyczna puszka na wodę Haara, szyte torby z tkaniny, kamionkowe dzbanki oraz klejone i utwardzone papierowe naczynia to tylko kilka przykładów; jej portfolio pokazuje o wiele więcej
We wszystkich tych projektach i ich tworzeniu pokazuje swoje wyczucie materiału i designu połączone z chęcią wykonywania ich w prawdziwym życiu.
W 2008 roku Romy wkroczyła na scenę Fooddesign Franke Elshout. Tutaj zetknęła się z nieznanym światem food designu. W portfolio znajdziesz FoodCabinet, serię butelek „Evolution” oraz serię form do pieczenia „Schaal”, które powstały w tym czasie. W tym samym czasie Romy i Franke Elshout uczestniczyli w wystawie „Wypchane” podczas Dutch Design Week w 2008 roku.
W ramach swojego projektu dyplomowego Romy postanowiła zgłębić temat „Masstradycja”. Rozwijając dalej techniki z branży opakowaniowej i łącząc je z tradycyjnymi wschodnimi technikami składania, stworzyła własny język form. W swoich papierowych naczyniach i wazonach cierpliwie balansuje na granicy między formami maasprodukcji i uniki. W ten sposób konfrontuje się ze światem sztuki i przemysłem masowym, aby zbadać własne granice.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek