ROGER FATUS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Rok produkcji: 1957
  • Rodzaj lampy: Lampa podłogowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Roger Fatus
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Rok produkcji: 1960
  • Rodzaj lampy: Lampa stołowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Roger Fatus
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

ROGER FATUS

Produkty projektanta: Roger Fatus

Roger Fatus urodził się w 1926 roku. Po próbach studiowania prawa w Lille, zwrócił się do School of Beaux-ARTs w swoim rodzinnym mieście Tourcoing, znacznie bliższym jego obawom. Następnie studiował w Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs w Paryżu, którą ukończył w 1953 roku. Po dwóch latach pracy w biurze projektowym dołączył do agencji Jacquesa Dumonda, utalentowanego dekoratora o nowoczesnej elegancji i ceniących klientów. luksusowe duże projekty publiczne. Dołącza do niego jego przyjaciel Dirk Jan Rol, którego poznał w ENSAD. Agencja Jacques Dumond jest dla wielu młodych absolwentów, w tym Rogerem Fatusem, szkołą rygoru i prawdziwą trampoliną.
Za namową Jacques'a Dumonda Fatus wystawił się na Salon des Artistes Décorateurs w 1956, a następnie na Targach Universel w 1956. Bruksela w 1958 i brał udział w urządzaniu mieszkania świadka architekta Pierre'a Vago w jednym z najbardziej innowacyjne projekty urbanistyczne tamtych czasów, Interbau (dzielnica mieszkaniowa w Berlinie Zachodnim).
Rozpoczyna się jego kariera. . Otwiera swoją agencję Rue Madame w Paryżu i realizuje różne projekty: mieszkania prywatne, rozwój społeczności, montaż mebli dziecięcych itp.
Wspierał rozwój sektora usług we Francji w okresie trzydziestej chwały i pracował w centrali Thomsona, Sklepy Pathé Marconi i Fnac. jego elegancki, funkcjonalny i rygorystyczny projekt przemawia zarówno do głównych sieci hotelowych, jak i do pierwszego instytutu talasoterapii Louison Bobet w Quiberon.
W 1967 roku Mobilier National zlecił mu badanie stołu konferencyjnego. Warsztaty ARC Grand Prix du Meuble zostaną nagrodzone w 1968 roku.
Regularnie współpracuje ze swoim bratem architektem Markiem Fatusem, a jego prace są publikowane w Sentou lub w Disderot dla oświetlenia.
Jego nowoczesny i wyrafinowany styl, formalny i moralny rygor czerpania z tradycji modernistycznych dekoratorów okresu międzywojennego oraz Związku Artystów Współczesnych przynoszą mu prawdziwe uznanie i kilka nagród, m.in. 1969. kilka lat, najpierw w ENSAD, skąd pochodził, a potem w szkole Camondo, którą kierował w latach 1982-1989.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek