RICHARD NEUTRA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


RICHARD NEUTRA

Produkty projektanta: Richard Neutra

Neutra urodził się w Leopoldstadt, 2. dzielnicy Wiednia, Austria, Węgry, 8 kwietnia 1892. Neutra uczęszczał do Sophiengymnasium w Wiedniu do 1910 roku i studiował u Adolfa Loosa na Politechnice Wiedeńskiej (1910-1918).
Neutra pracował przez pewien czas w Niemczech w pracowni Ericha Mendelsohna. Przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych w 1923 roku i został naturalizowanym obywatelem w 1929 roku. Neutra pracował krótko dla Franka Lloyda Wrighta, zanim przyjął zaproszenie od swojego bliskiego przyjaciela i kolegi studenta Rudolfa Schindlera do wspólnej pracy i mieszkania w Schindler's Kings Road House w Kalifornii.
Neutra zmarła w Wuppertalu w Niemczech 16 kwietnia 1970 roku w wieku 78 lat.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek