PIETRO RUSSO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

PIETRO RUSSO

Produkty projektanta: Pietro Russo

Pietro Russo kształcił się w malarstwie i ceramice, zanim dołączył do Accademia delle Belle Arti we Florencji, gdzie studiował scenografię. Rozumiejąc proces projektowania jako studium istniejących środowisk scenicznych, zaczął badać projektowanie wnętrz i produktów.
Od 1997 roku kontynuował pracę w Berlinie przy filmowaniu i projektowaniu wnętrz, współpracując z kilkoma galeriami wystawiającymi obiekty z limitowanej edycji. W 2001 roku przeniósł się do Mediolanu, gdzie rozpoczął wieloletnią współpracę z Lissoni Associati, pracując nad projektowaniem produktów i wnętrz dla takich firm jak Alessi, Cappelini, Benetton, Kartell, Tecno Spa, Kerakoll design gallery.
W 2010 roku założył własną praktykę zajmującą się projektowaniem wnętrz i produktów, charakteryzującą się pasją do projektowania wnętrz i odzyskiwania tradycyjnego rzemiosła. Zajmując się aranżacją wnętrz tworzy niepowtarzalne obiekty, które są związane z daną przestrzenią i jej historią. Obserwując proces rękodzieła rozpoznaje piękne dawne wyrażenia i tłumaczy je na swój język.
Jego przedmioty są własnej produkcji i są wynikiem współpracy z ekskluzywnymi włoskimi rzemieślnikami. Lampa "Sciantilla" jest częścią kolekcji Dante.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek