PIERRE DISDEROT

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Rok produkcji: 1955
  • Rodzaj lampy: Lampa ścienna
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Pierre Disderot
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Rok produkcji: 1955
  • Rodzaj lampy: Lampa stołowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Pierre Disderot
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

PIERRE DISDEROT

Produkty projektanta: Pierre Disderot

Pierre Disderot studiował inżynierię w Ecole Breguet, ale wykazuje dużą wrażliwość na nowoczesną architekturę i dołącza do grupy Espace założonej w 1951 roku przez André Bloca, dzisiejszego dyrektora czasopisma l'Architecture. W 1948 otworzył Pracownię Pierre Disderota, specjalizującą się w produkcji opraw oświetleniowych. Najpierw, zainspirowany klasycznymi dziełami swoich czasów, takimi jak dzieła Perzela czy bronziers sztuki, szybko zwraca się ku bardziej innowacyjnym projektom.
To właśnie spotkanie z Marcelem Gascoinem daje mu możliwość poznania dwóch utalentowanych młodych projektantów, Michela Mortiera i Pierre'a Guariche, członków jego biura projektowego. Od tego czasu trio wprowadziło na rynek pierwszą gamę „racjonalnych” opraw oświetleniowych. Następnie od prawie 30 lat śledzimy inne udane kolaboracje: Joseph-André Motte, Gautier Delaye, Jacques Dumond, Bernard Durussel, Pierre Paulin, Roger Fatus… W jego warsztatach rodzi się wiele topowych modelek. W 1955 brał udział w ekscytującej przygodzie ARP, założonej rok wcześniej przez trio Guariche, Motte i Mortier, aby zjednoczyć przejętych redaktorów w wymagającą nowoczesność.
Pierre Disderot najlepiej wie, jak otaczać się w swoim czasie, aby móc słuchać ich talentów, jak Pierre Guariche z metalem, i oferować im technologiczne narzędzie, o jakim marzą. Sam doskonały projektant, Pierre Disderot jest więcej niż przemysłowcem dla tego pokolenia projektantów, zrozumiał ich wymagania dotyczące funkcjonalności, ich bezkompromisowej nowoczesności oraz ich rygorystycznej i innowacyjnej estetyki.
Ta profesjonalna, artystyczna i przyjazna współpraca daje początek jednej z najpiękniejszych francuskich symbiozy przemysłów kreatywnych XX wieku i jednej z najpiękniejszych luminarzy świata. Od ponad trzech dekad Pierre Disderot stanowi punkt odniesienia dla oświetlenia, zarówno w domu, jak i w oświetleniu korporacyjnym lub architektonicznym. Uczestniczy w wielu prestiżowych projektach, którymi zajmuje się projekt oświetlenia, jednym z najbardziej znanych jest liner.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek