PARK ASSOCIATI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 2017
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Park Associati
  • Producent: Firmamento Milano
  • Materiał: Metal
  • Materiał: Aluminium
  • Kraj pochodzenia: Włochy
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

PARK ASSOCIATI

Produkty projektanta: Park Associati

Słuchanie, intuicja i eksperymentowanie to cechy charakterystyczne kultury projektowej Park Associati - pracowni architektonicznej założonej w Mediolanie w 2000 roku przez Filippo Paglianiego i Michele Rossi.
Celem pracy Park Associati jest nadanie architektonicznego kształtu wizji poprzez interpretację i syntezę zmiennych specyficznych dla każdego projektu i wchodzących w grę sił.
Wsłuchując się w konkretne i klarowne elementy dyktowane przepisami i uwarunkowaniami ekonomicznymi, klimatycznymi czy środowiskowymi, zwracamy również uwagę na wymiary niematerialne i bardziej ukryte: wartości tożsamości klienta, życzenia i wymagania użytkowników, miejski, społeczny, polityczny i ekonomiczny kontekst.
Dzięki wykorzystaniu intuicji – rozumianej jako umiejętność dekodowania złożoności – oraz poprzez proces poszukiwań i dialogu, praktyka była w stanie zinterpretować specyfikę każdego środowiska i udzielić architektonicznych odpowiedzi na istotne pytania.
Eksperymentowany Język i technologia, a także współpraca z innymi dyscyplinami, Park Associati zajmuje się szeroką gamą projektów o szerokim spektrum interwencji, od planowania urbanistycznego po projektowanie.
Praktyka proponuje konkretne i rygorystyczne projekty nie tracąc z oczu linii kompozycyjnych i estetycznych.
Odważne projekty, takie jak te w centrali Salewa w Bolzano czy Luxottica i Nestlé w Mediolanie, charakteryzują się stale zmieniającą się, ale zawsze wyróżniającą się linią stylistyczną, która odzwierciedla również otwarty, szeroki i naukowy proces twórczy współpracowników i ich współpracowników .
Plany rozwoju wrażliwego obszaru przylegającego do Expo 2015 między Mediolanem a Baranzate oraz przebudowa Rozzano w południowym Mediolanie są również wynikiem analizy i zrozumienia kontekstu i terytorium.
Od podróży restauracji The Cube i Priceless po sklep Hermès w Rzymie, od międzynarodowych sklepów Brioni haute couture po prace projektowe dla Driady i Zumtobel, interwencje Park Associati zawsze charakteryzowały łączenie materiałów i ich form z różnymi funkcjonalnościami, a także najwyższą dbałością o szczegóły.
Dzięki umiejętności słuchania, interpretowania i oddawania się społeczności, rewitalizacja urbanistyczna oraz modernizacja zabytkowych i nowoczesnych budynków stały się kluczowymi tematami praktyki. Przywrócenie La Serenissima i Gioiaotto, niedawna konserwatywna interwencja na Piazza Cordusio i całkowita renowacja nowej siedziby Engie w dawnej strefie przemysłowej Bicocca są świadectwem tego podejścia w Mediolanie.
Park Associati zawsze chętnie odkrywa nowe pola, aby zwrócić na siebie uwagę. stawić czoła wyzwaniom i zawiłościom współczesnej architektury.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek