PARISOTTO + FORMENTON ARCHITETTI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
  • Rok produkcji: 2017
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Parisotto + Formenton Architetti
  • Producent: Firmamento Milano
  • Materiał: Aluminium
  • Materiał: Szkło
  • Materiał: Metal
  • Materiał: Szkło borokrzemianowe
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Rok produkcji: 2017
  • Rodzaj lampy: Lampa stołowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Parisotto + Formenton Architetti
  • Producent: Firmamento Milano
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Rok produkcji: 2017
  • Rodzaj lampy: Lampa stołowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Parisotto + Formenton Architetti
  • Producent: Firmamento Milano
  • Kraj pochodzenia: Włochy
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

PARISOTTO + FORMENTON ARCHITETTI

Produkty projektanta: PARISOTTO + FORMENTON ARCHITETTI

Parisotto + Formenton Architetti to firma projektowa założona w 1990 roku przez Aldo Parisotto i Massimo Formenton z biurami w Padwie i Mediolanie. Współpraca ta rozpoczęła się na Uniwersytecie IUAV w Wenecji, gdzie obaj partnerzy ukończyli studia architektoniczne.
P + F Parisotto + Formenton Architetti Badania skupiają się na wielu obszarach, od projektowania wnętrz po architekturę, od projektowania produktów po zarządzanie artystyczne. W ciągu ponad 25 lat działalności firma zdobyła bogate doświadczenie na poziomie krajowym i międzynarodowym.
W dziedzinie projektowania wnętrz jej podstawową działalnością było od zawsze projektowanie detaliczne we współpracy z ważnymi markami modowymi i luksusowymi (Alexander McQueen, Brioni, Celine, Eleveny, Salvatore Ferragamo, Testoni, Valentino) oraz spożywczymi (Haagen Dazs , Ferrarelle, Nespresso, Patchi). Twórcy konceptu dla butików Nespresso w 2009 roku zaprojektowali sklepy dla tej marki kawowej na całym świecie, w tym flagowe sklepy na paryskich Polach Elizejskich i Piazza Liberty w Mediolanie. Nespresso Boutique Bars w Toronto, San Francisco i Beverly Hills zdobyły nagrody od prestiżowych instytucji, takich jak Retail Design Institute. W świecie architektury skupili się na tematach muzealnych, takich jak Muzeum Centanin (Monselice, PD, 2000); oraz o projektach mieszkaniowych w środowisku miejskim i przyrodniczym (wybrane i zilustrowane w monografii Atmosfere Domestiche, Electaarchitettura, 2014). Pracowali również nad nieruchomościami komercyjnymi, takimi jak Eraldo Building, prawdziwe dzieło architektury dla mody w Ceggia (VE). Wśród projektów biurowych firmy znajduje się emblematyczna restauracja zabytkowego Palazzo Ricordi w Mediolanie (najstarszy budynek na świecie, który uzyskał certyfikat LEED Gold Core & Shell), zakończona projektem rewitalizacji i stworzenia promenady dla ulic przylegających do Galerii Vittorio Emanuele II (z okazji Expo 2015).
W zakresie projektowania produktów współpracują z wybitnymi firmami z branży meblarskiej i oświetleniowej (Baleri Italia, cc-tapis, Cea Design – z którymi zdobyli nagrodę Wallpaper Design Award 2019 za system Hook zaprojektowany z Natalino Malasorti , Cimento Collection, Firmamento Milano, FontanaArte, Martini Light, Mingardo, Minotti Cucine, True Design, Viabizzuno); w zakresie projektowania jachtów pracownia tworzyła wnętrza dla jachtów żaglowych i motorowych we współpracy z Sanlorenzo, Cantiere del Pardo i Mylius (we współpracy z architektem A. Simeone).
W obszarze art direction Parisotto + Formenton współpracuje z czołowymi włoskimi producentami mebli: aby uruchomić start-up producenta Mingardo, koordynując markę i jej kolekcje od jej narodzin (2012) do 2016. Od 2014 , od lat współpracują z marką True Design w branży wyposażenia kontraktowego (system siedzisk Millepiedi znalazł się w ADI Design Index 2016, a rodzina stołów Wing zdobyła nagrodę Archiproduct Design Award 2017). Na początku 2017 r. Aldo Parisotto został mianowany dyrektorem artystycznym Baleri Italia, koordynującym globalny projekt odnowienia marki, a w 2019 r. rozpoczął współpracę z Sai Industry jako dyrektor artystyczny marki Cimento, koordynując jej wizerunek i projektując pierwszą kolekcję uzupełniającą jasną betonowe dekoracje do użytku wewnątrz i na zewnątrz. na zewnątrz, zaprezentowane na Milano Design Week 2019, podczas wydarzenia Interni Human Spaces, dla którego duet zaprojektował również pawilon Passaggio in Blu w Cimento, sugestywną, cichą oazę przypominającą nadmorską w Mediolanie.
Pracownia jest obecnie zaangażowana w różne projekty urbanistyczne, w tym kompleksy mieszkaniowe i przemysłowe.
NAGRODY:
Premio Architettura città / teritorio Città di Oderzo, 2000
The Plan Award 2017, 2018
German Design Award 2019
Iconic Award 2019
AIA San Francisco Award 2012
Store Design Award 2013
Archiproduct Design Award 2017, 2019
Wallpaper Design Award 2019
Adi Design Index 2016
Nagroda Komisji Architektonicznej Beverly Hills 2015

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek