PAOLO ULIAN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


PAOLO ULIAN

Produkty projektanta: Paolo Ulian

Paolo Ulian urodził się w 1961 roku w Massa-Carrarze we Włoszech.
Uczęszcza na kursy malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze, gdzie uczęszcza na kursy malarstwa u Getulio Alvianiego, a następnie u Luciano Fabro.
Następnie rozpoczął pracę w ISIA (Instytut Sztuk Przemysłowych) we Florencji, gdzie w 1990 roku uzyskał dyplom z wzornictwa przemysłowego.
Pod koniec 1990 roku rozpoczął współpracę z Enzo Mari. Zostaje z nim do 1992 roku, po czym wraca do Toskanii, aby wspólnie z bratem Giuseppe otworzyć swoją pracownię.
Od 1994 roku brał udział w kilku wystawach organizowanych przez przestrzeń "Opossum" w Mediolanie oraz wielu innych we Włoszech i za granicą. Pierwsze projekty są w produkcji w 1995 roku, z Driade i Bieffeplast.
Na targach meblowych w Mediolanie 2000 bierze udział w Salone Satellite i zdobywa pierwszą międzynarodową nagrodę "Design Report Award" ogłoszoną przez niemiecki magazyn Design Report.
W kolejnych latach zdobył nagrodę "Dedalus" Design Award i współpracował z Droog Design oraz kilkoma włoskimi firmami, takimi jak Fontana Arte, Luminara, Zani e Zani, BBB Bonacina, Sensi & C., Coop, Azzurra Ceramiche, Skitsch .

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek