PAOLA NAVONE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 48 z 107 elementów
Pokazuje 1 - 48 z 107 elementów

PAOLA NAVONE

Produkty projektanta: Paola Navone

Urodzona w Turynie i Mediolanie przez adopcję, Paola Navone ukończyła architekturę w 1973 roku, a na przełomie lat 70. i 80. uczestniczyła wraz z Alessandro Mendini, Ettore Sottsassem i Andreą Branzi w grupie Alchimia, najbardziej zaawansowanym skrzydle włoskiej sceny projektowej. wypracowanie wysoce stymulującej i produktywnej pozycji awangardowej, dzięki której w 1983 roku otrzymała prestiżową nagrodę International Design Award w Osace, przyznaną po raz pierwszy w tym roku.
W tym samym okresie rozpoczął długą i owocną współpracę z Abet Laminati; w latach 1985-1988 był konsultantem Unido i Banku Światowego dla Filipin i Indonezji.
Paola Navone jest ożywiona wielką ciekawością różnych kultur zawieszonych między Wschodem a Zachodem, designem i rzemiosłem, i tak naprawdę w swojej długiej i złożonej karierze lubi przemieszczać się między rolami architekta, projektanta, artysty reżyser, architekt wnętrz, eseista, edukator, kurator wystaw i wydarzeń, zarówno samodzielnie, jak i dla wybranego klienta.
Współpracuje z długą serią znanych i heterogenicznych firm m.in.: Abet Laminati, Armani Casa, Knoll International, Alessi, Piazza Sempione, Mondo, Driade, Orizzonti, Arcade, Oltrefrontiera, Casamilano, Antonangeli, Dada, Molteni, Natuzzi, Roche Bobois, Swarovski.
Od 1998 roku jest dyrektorem artystycznym firmy Gervasoni, a także osobiście zajmuje się projektowaniem większości kolekcji.
W 2000 roku została uznana "Projektantem Roku" przez prestiżowy niemiecki magazyn Architektur & W ohnen.


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 REGNUM Róża Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Powstańców 6, 48-250 Głogówek