MATTEO RAGNI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 2016
  • Rodzaj lampy: Lampa podłogowa
  • Przeznaczenie: Zewnętrzne
  • Projektant: Maurizio Prina
  • Projektant: Matteo Ragni
  • Producent: Plust
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Cena: Cena od 358.00 EUR
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

MATTEO RAGNI

Produkty projektanta: Matteo Ragni

Urodzony w Mediolanie w 1972 roku projektant i architekt Matteo Ragni ukończył architekturę na Politechnice w Mediolanie. Od 1994 roku zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem. Poza działalnością dyrektora artystycznego, architekta i profesora na różnych uczelniach krajowych i międzynarodowych, Ragni koncentruje się głównie na projektowaniu produktów. Na przestrzeni lat nawiązał wiele owocnej współpracy z różnymi firmami meblowymi i akcesoriami.
Czyste wzornictwo połączone z funkcjonalnością i nowatorstwem technologicznym wyróżnia jego prace. Ragni nigdy nie odbiega od wartości swoich klientów, zawsze pracując z nimi w bliskim kontakcie.
W 2001 roku, w wieku zaledwie 29 lat, był jednym z najmłodszych projektantów, który otrzymał Compasso d'Oro za wielofunkcyjne i biodegradowalne jednorazowe sztućce Moscardino (to widelec i łyżka). Zaprojektowany dla Pandora Design z Giulio Iacchettim, Moscardino znajduje się teraz w stałej kolekcji MoMa w Nowym Jorku. Wraz z Giulio Iacchettim otrzymał drugie Compasso d'Oro w 2014 roku za pokrywy włazów zaprojektowane dla Montiniego. Dzięki dekoracyjnym wzorom wydrukowanym na powierzchni, Ragni sprostał wyzwaniu dodania designerskiego akcentu do zwykle anonimowego i niedostrzegalnego przedmiotu. W 2015 roku system HUB, zaprojektowany przez Ragni dla Fantoni, zdobył nagrodę Good Design Award. Ten modułowy, elastyczny, konfigurowalny i wymienny system mebli biurowych nadaje się do nowej ery inteligentnej pracy. Wśród wielu innych marek, z którymi współpracował to Abet Laminati, Linvisibile, Alpi, Jannelli & Volpi, Twils, Very Wood.
Dzięki swoim projektom i instalacjom dla Camparisody, Matteo Ragni został włączony do tomu Corraini z okazji 100-lecia futuryzmu „Camparisoda: l'aperitivo veloce futurista, da Fortunato Depero a Matteo Ragni”. Ponownie dla Corraini, on redagował "Il manual di metodologia progettuale", prawdziwy kieszonkowy przewodnik po tajnikach sukcesu projektanta. Był też tematem licznych wystaw. W 2013 roku jego praca była poświęcona wystawie w Toronto "Matteo Ragni: Prawie 20". Lata designu”. W 2015 roku podczas Międzynarodowego Tygodnia Designu w Tianjin została pokazana osobista wystawa Matteo Ragni: Design for Better Days.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek