MATHIAS PARIS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

MATHIAS PARIS

Produkty projektanta: Mathias Paris

Mathias, człowiek uczuć, projektant samouk i „twórca”, znany jest ze swoich pełnych gracji, zwiewnych i wyrafinowanych szklanych kreacji. Dla Mathiasa uczucia odnajdujemy także w zapachach, które łączą w sobie subtelność i zmysłowość. Mathias stworzył linię zapachów do domu oraz produktów do kąpieli i urody inspirowanych miejscami jego dzieciństwa iw pełnej harmonii z jego obecnym życiem w Prowansji.
Świece, mydła, konfetti do kąpieli, kremy, zapachy... opracowane w Grasse i wyprodukowane w Prowansji - obracają się wokół trzech epok:
Orientalnego "Ogrodu Harem"
Tak potężnego i odległego, że datuje powrót do dzieciństwa w Maroku. Ta epoka jego życia była wypełniona zmysłowymi przesyłkami mirry, tytoniu fajkowego, orientalnego cedru, tuberozy i aromatu pałacowych terenów, które zalały wymarzony ogród.
Biały okres "Ogród mojej matki"
Nowszy i wciąż obecny, kręci się wokół sekretnego domu w sercu cesarskiego lasu Compiègne. Melancholia tego miejsca połączona z łagodnością matki stworzyła tajemniczy ogród Mateusza, w którym zbiera naręcze białych kwiatów - mrożone, akacja, gardena, lilia, świerk, róża rodzinna, bez, kwiat lipy, konwalia dolina, magnolia i fiolet.
Era blue "Mój ogród Prowansji"
"Susta i naturalna kraina Górnej Prowansji jest bogata w zapachy jak nigdzie indziej na świecie." Tutaj, na wzgórzu, Mathias mieszka w odrestaurowanym starym kamiennym „gołębiu” i hoduje swoje drzewa oliwne. Ta „kraina słońca” w cudowny sposób łączy w sobie bogactwo życia i wszystkie zapachy Prowansji – lawendy, gorzkich migdałów, fig, kwiatu pomarańczy, geranium, minozy i jaśminu.
1972: Otwarcie "Creation Mathias" w 117, rue de Charenton w Paryżu, niedaleko Faubourg Saint Antoine. Na początku Mathias tworzy, produkuje i sprzedaje lustra, lampy, lustrzane meble i biżuterię. Wzmianki w prasie i na wystawach następują po sobie.
1982: Paryskie Targi Meblowe otwierają się na projektantów, pozwalając Mathiasowi wyrazić siebie nową linią mebli obok takich projektantów jak P. Stark, Y. Halard, J. Prisca, G . Derain, ... To nowe poszukiwanie estetyki pozwala mu ujawnić część swojej osobowości i odzwierciedla aktualne trendy. W tej dekadzie skupimy się na badaniach i stworzeniu żyrandola wystawionego z wielkim sukcesem w Japonii, Stanach Zjednoczonych.
1989: Mathias odkrywa szkło, które poprzez eksperyment, samozadowolenie i ciężką pracę prowadzi do jasności, lekkości i tajemniczości, które nadają Mathiasowi niepowtarzalny styl i silną tożsamość. Stworzenie renomowanej kolekcji świeczników „collier de la reine et du roi”.
1992: Równolegle do nowych przedsięwzięć dywersyfikuje swoją działalność, co prowadzi do odkrywania nowych materiałów: gliny, szkła, brązującej cyny, gipsu, wosku, metali posrebrzanych, lakieru i kryształu: kreacja rozwinięta w współpraca z wydawnictwami takimi jak Molin, Daum, Fondica, Sedap, Point à la ligne, Masse Fourmaintraux, Roux Marquiand, Laqueur Factory, Lampes Berger. W tym okresie zyskuje znaczną tożsamość jako twórca. uznanie dla jego pracy dzięki dużemu wsparciu prasowemu.
1993-1994: Pewny swojego silnego know-how osiągniętego przez wiele lat badań, może wyrazić swoją pełną osobowość na całym świecie.
1996: "Rencontre" między Mateuszem a Baccaratem: carte blanche na dziesięć wyjątkowych prac w limitowanej edycji, wystawa w Paryżu, Nowym Jorku, Palm Beach, Turynie, Tokio. Kreacja natychmiast wyprzedała się kolekcjonerom na całym świecie. Rodzi się piękna historia miłosna…
1998: Jego zmysły są przepełnione. Jego wyczucie smaku pozwala mu tworzyć wypieki przygotowane przez Dalloyau dla Lafayette Gourmet. Jego zmysł węchu tworzy serię produktów do domu: świece perfumowane, spray do pokoju, saszetki do garderoby oraz produkty do ciała: balsam do ciała, balsam do ciała, mydło, woda kolońska itp. Pamięć o miejscach jego życia ustępuje miejsca kolejnym tworzonym zapachom w Grasse, światowej stolicy zapachów.
1999: Po trzech latach intensywnych badań, wprowadzenie na rynek kolekcji "Mille Nuits" firmy Baccarat jest rewolucją dla tej serii żyrandoli. po raz pierwszy zostanie poczęty w niskim napięciu. Ta kolekcja żyrandoli podkreśla piękno kryształowego pryzmatu.
2002: Współpraca Baccarat będzie kontynuowana, wewnątrz kolekcji "Mille Nuits", kolekcji ważnych żyrandoli i przedmiotów artystycznych do zastawy stołowej, ciągły rozwój... Sukces jest niesamowity.
Wrzesień 2005: wydanie książki kucharskiej "Mathias le gourmand" ujawnia ukryty talent uroczej osobowości, intymną i tajemniczą sztukę życia.
Styczeń 2006: Nowy punkt zwrotny, decydując się całkowicie poświęcić na tworzenie, Mathias kończy handel i powierza produkcję i dystrybucję Foresterowi. Ta nowa energia wzmacnia siłę marki „Mathias” na najważniejszych rynkach międzynarodowych.
Wrzesień 2008: Pewny siebie, nabyty know-how, Mathias jest stymulowany badaniami estetycznymi, które prowadzą go do świata dekoracji. Te nowe kierunki ustępują miejsca eksplozji płodnej kreatywności, napędzanej symboliką, która czyni ją wyjątkową i za każdym razem nadaje jej większą amplitudę. Rozpoznanie i wewnętrzne poszukiwanie siebie przed innymi, dlatego Mateusz jest inicjatorem nowych ruchów i posłańcem naszej zbiorowej wyobraźni.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek