MASSIMO FARINATTI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


MASSIMO FARINATTI

Produkty projektanta: Massimo Farinatti

Urodzony w 1958 w Mediolanie, Farinatti ukończył architekturę w 1984 roku pod kierunkiem profesora Marco Zanuso, kiedy jego wydział nosił tytuł „Projektowanie artystyczne dla przemysłu”.
Karierę zawodową rozpoczął już na studiach, pracując jako freelancer w prestiżowych studiach kreatywnych i studiach w Mediolanie, z których zdobył ogromne doświadczenie.
W 1985 roku założył pracownię Triplano Associati zajmującą się projektami architektoniczno-przemysłowymi.
W 1992 i 1994 "stworzył" swoje absolutnie największe dzieła: Federico i Luca. W 1997 roku przeniósł swoją bazę operacyjną w Brianza, otwierając studio w Merate.
Wykładał wzornictwo przemysłowe w International College, Camera della Moda, Scuola Politecnica di Design and Design w mieście oraz na Politechnice w Mediolanie.
Jest członkiem ADI (Industrial Design Association) od 1983 roku, jest koordynatorem działu projektowego, jest wiceprezesem ADI Lombardia, jest koordynatorem orem ADI Design Permanent Observation z Lombardii za wybór ADI Design Index i Compasso d'Oro, jest członkiem zarządu Fondazione ADI collezione Compasso d'Oro.
Jego sposób pracy charakteryzuje dbałość o ludzi, uczciwość, design i silna skłonność do innowacji
Z biegiem czasu zaczął specjalizować się w wellness, co skłoniło go do współpracy z największymi firmami w branży tworzyć nowe rodzaje produktów, a także nowe sposoby życia w środowisku domowym.
Jego umiejętność łączenia wizji teraźniejszości i aspiracji użytkowników z realiami produkcyjnymi i dostępnymi zasobami technologicznymi owocuje produktami, które patrzą w lepszą przyszłość.
Czułość, z jaką podejmujesz projekt, który tworzy obiekty i przestrzenie, które nie tylko mają silny zmysł innowacyjny, ale są zaprojektowane tak, aby przetrwać w czasie.
Projektował wystawy i wydarzenia we Włoszech i za granicą dla ADI Design Index i Compasso d'Oro.
We współpracy z P Administracja Publiczna koordynował wiele nagród i wydarzeń dla młodych projektantów i małych firm.
Jego profesjonalizm zaowocował współpracą z największymi firmami z branży w celu tworzenia nowych rodzajów produktów, a także nowych sposobów życia.
Zwycięzca: ADI Design Index, Red Dot, IF, Japan Good Design Award, STIDA Prize.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek