MARIO TRIMARCHI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

MARIO TRIMARCHI

Produkty projektanta: Mario Trimarchi

Mario Trimarchi, architekt i projektant z pokolenia „rękopisów”, mocno wierzy, że rysunek pomaga zrozumieć otaczające nas rzeczy.
W 1999 roku założył FRAGILE, studio identyfikacji wizualnej, w którym oprócz strategicznych projektów pozycjonowania i komunikacji dla korporacji i instytucji, prowadzi własne badania projektowe.
Eksperymenty estetyczne w jego twórczości prowadzą również do projektowania obiektów, skupiając się na relacji między niestabilną geometrią a rzeźbą, której prawie zawsze towarzyszą rysunki i krótkie ilustrowane opowiadania.
Pracuje z Alessi stosunkowo nieprzerwanie, tworząc nieoczekiwane produkty, takie jak rodzina koszy i tac „La Stanza dello Scirocco” (Dobry Wzór 2010), seria silikonowych i miedzianych foremek kuchennych „Il Tempo della Festa” ( Design Plus 2013, nagroda za 23. Compasso d'Oro ADI) i ekspres Ossidian (Red Dot Award 2015).
W 2015 roku wyprodukował kolekcję „Oggetti Smarriti”, ćwiczenie na granicy przyszłości nowych stabilnych, ale optymistycznych budynków mieszkalnych.
Ukończył architekturę u Franco Puriniego, z którym pracował przy kilku projektach w dolinie Belice na Sycylii. Na początku lat 90. został mianowany dyrektorem programu Masters in Design w Domus Academy, a później kierował DDA, wspólnym przedsięwzięciem Domus Academy i Mitsubishi, łącząc długie podróże służbowe do Japonii z konferencjami, wykładami i warsztatami w różnych krajach świat. /> Przez prawie dziesięć lat należał do Olivetti Design Studio, gdzie wraz z Michele De Lucchi projektował komputery osobiste i bankomaty. W tym samym okresie prowadził własne badania nad możliwością nacjonalizacji innowacji technologicznych poprzez tworzenie projektów koncepcyjnych i produktów dla firm Philips, Siemens i Matsushita Denku. Zgłębiał także tematykę komunikacji, projektując prace dla Mandarina Duck, Mondadori, Olivetti i innych firm.
Od 2005 roku jest profesorem Corporate Identity na Genoa UNIGE University, a od 2013 roku prowadzi kurs Brand Design w zakresie Product Design w NABA w Mediolanie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek