MARCO LODOLA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

MARCO LODOLA

Produkty projektanta: Marco Lodola

Urodzony w 1955 w Dornie (PV). Jest jednym z założycieli ruchu New Futurism w latach 80., stworzonego przez recenzenta Renato Barilliego. Dzięki swoim futurystycznym doświadczeniom Lodola nauczyła się z pasją posługiwać się kolorami, wybuchową energią światła, a przede wszystkim ideą sztuki jako niezbędnej części życia, bez elitarności i arbitralnych granic. Od 1983 wystawiał swoje prace z pleksi w Rzymie, Mediolanie, Florencji, Bolonii, Leo, Wiedniu, Madrycie, Barcelonie, Paryżu i Amsterdamie. W 1994 roku był jednym z pierwszych artystów europejskich zaproszonych przez Republikę Chińską do ekspozycji w pomieszczeniach dawnego archiwum cesarskiego miasta Pekin. W 1996 wystawiał w USA w Miami i Nowym Jorku. Uczestniczył w XII Quadriennale w Rzymie i VI Biennale Rzeźby w Monte Carlo. W 1999 roku zaprojektował dla Illy kolekcję "Dancing coffee cups". Jest również znany szerokiej publiczności ze współpracy z ludźmi kultury i show-biznesu, z pisarzami takimi jak Aldo Busi i Marco Lodola oraz z najpopularniejszymi postaciami włoskiej muzyki, Timorią, 883 autorstwa Maxa Pezzali i Jovanottiego. W swoje rzeźby wyposażył Festiwal w San Remo. Współpracował z takimi firmami jak Coca-Cola, Fiat, Moretti beer, Dash. Jak pisze Roberto D'Agostino w red. Mondadori „Lodola”: „Aspekt widowiskowości tkwiący we współczesnym systemie skłania Lodolę do tworzenia obrazów odzwierciedlających ludzkie przeznaczenie z cyniczną i zabawną dokładnością: wystawa jako ekshibicjonizm, jako nieuchronne unieważnienie ideologii, seksualna i moralna głębia. Zabijanie głębi oznacza punkt maksymalnego podniecenia powierzchni. W ten sposób plastik staje się lustrem sztucznego charakteru życia, przeżywanego jako jedyna możliwa natura, jak naturalne tło współczesnego człowieka ”.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek