MARC LALIQUE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 1945
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Marc Lalique
  • Producent: Woka Lamps Vienna
  • Materiał: Szkło
  • Materiał: Kryształ
  • Kraj pochodzenia: Austria
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

MARC LALIQUE

Produkty projektanta: Marc Lalique

Marc Lalique, syn założyciela Lalique René Lalique, urodził się w 1900 roku. Po studiach w Szkole Sztuk Zdobniczych w Paryżu współpracował z ojcem od 1922 roku. Po śmierci ojca Marc Lalique przejął zarządzanie rodziną biznes. Swoje umiejętności technika wykorzystywał do jak największego remontu i modernizacji fabryki w Wingen-sur-Moder. Ostatecznie porzucił szkło na rzecz kryształu. Kontrast między przezroczystością a satynowym wykończeniem znalazł swój optymalny wyraz w czystości tego materiału, a ten szczególny efekt stał się tak sławny na całym świecie, że często jest synonimem nazwy Lalique. Pod jego wpływem fabryka kryształów Lalique szybko zajęła miejsce wśród wielkich kryształów francuskich i zagranicznych.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek