MAARTEN BAAS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

MAARTEN BAAS

Produkty projektanta: Maarten Baas

Maarten Baas (1978, na powyższym portrecie Sarah Jane) podbija świat designu kolekcją spalonych mebli, lepiej znaną jako „Dym”. Fotele, żyrandole, komody ecc. zostały pokryte żywicą epoksydową, a następnie podpalone. Efekt ich kształtów i czarnego koloru wywołanego przez płomienie w 2003 roku w Salone del Mobile w Mediolanie był niesamowitym i ogromnym sukcesem. Z tej okazji nowojorski gallerista Murray Moss powierza mu zadanie „spalenia” mebli Rietveld, Sottsas i Noguchi, a ta możliwość pozwala mu uczestniczyć we wszystkich najważniejszych środowiskach projektowych na całym świecie. Dlatego jego prace wystawiane są w Tokio, w Victoria & Albert Museum w Londynie, w Nowym Jorku w Murray Moss Gallery i oczywiście w Holandii w Groninger Museum i Stedelijke Museum w Amsterdamie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek