LANZAVECCHIA + WAI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

LANZAVECCHIA + WAI

Produkty projektanta: Lanzavecchia + Wai

Lanzavecchia + Wai to twórcza współpraca między Francescą Lanzavecchia i Hunn Wai. Dla nich bycie projektantem oznacza bycie jednocześnie naukowcami, inżynierami, rzemieślnikami i gawędziarzami. Wai pochodzi z Singapuru, wyspiarskiego stanu Azji Południowo-Wschodniej, gdzie kształcił się jako projektant przemysłowy na Uniwersytecie Narodowym, podczas gdy Lanzavecchia uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie projektowania produktu na Politecnico di Milano we Włoszech. Swoją współpracę rozpoczęli w Design Academy Eindhoven w Holandii, gdzie obaj ukończyli studia Masters in Design pod kierunkiem Gijsa Bakkera, współzałożyciela Droog Design.
Głównym zainteresowaniem Lanzavecchii są relacje, jakie przedmioty mają i mogą mieć z ludzkim ciałem i duszą oraz z gorliwym spojrzeniem na przyszłe trendy. Wai jest zafascynowany zderzeniami i fuzjami materiałów, znaczeń i form.
Ich współpraca opiera się na tych celach, a pochodzą z dwóch bardzo różnych krajów i kultur, starają się nawzajem żywić się swoimi doświadczeniami, wiedzą i umiejętnościami. zestawy, które napędzają myślenie lateralne i zwinne, namacalne zastosowania.
Projekty projektowe dla nich to podróże badawcze charakteryzujące się eksploracją i wybiórczym wykorzystaniem różnych dyscyplin projektowych i kompetencji zawodowych, które należy nadzorować, krzyżować i rozwijać w koncepcje i produkty, które oferują możliwości i inspirują nowe perspektywy.
Lanzavecchia + Wai zgromadziły uwagę i uznanie na głównych platformach projektowych, takich jak SaloneSatellite, Fuori Salone i Triennale Design Museum w Mediolanie (IT), MAXXI - Narodowe Muzeum Sztuki XXI wieku w Rzymie (IT), Dubaj (ZEA), DepotBasel (CH), Interieur Kortrijk (BE), IMM w Kolonii (DE), Tokyo Design Week (JP) i Beijing Design Week (CN).
Ich prace były również reprezentowane i promowane w międzynarodowych magazynach, takich jak * Wallpaper, Newsweek, FRAME, Flash Art, Form, Metropolis, ICON, DAMn, Items itp...
Ich prace obejmują limitowane edycje dla galerie i muzea, po produkty masowe dla największych firm, po specjalne prowizje dla marek takich jak Alcantara, Samsonite czy Mercedes Benz.
Lanzavecchia + Wai została oficjalnie założona pod koniec 2009 roku, podczas 3-miesięcznej rezydencji, w ramach Time to Design - New Talent Award, przyznawanej w Danish Art Workshop za realizację ich inauguracyjnej kolekcji „Spaziale Series: New Wyrażenia skóry i struktury”.
Do ich najnowszych osiągnięć należy wyróżnienie przez Newsweek w czerwcu 2012 roku jednym z "Projektantów Przyszłości". oraz nominowany do
Tapety * Design Awards 2013 - "Wzmacniacz Życia Roku" za lampę stołową MonoLight.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek