KONSTANTIN GRCIC

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 53 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 53 elementów

KONSTANTIN GRCIC

Produkty projektanta: Konstantin Grcic

Konstantin Grcic (ur. 1965) wykształcił się jako stolarz w The John Makepeace School (Dorset, Anglia), a następnie studiował projektowanie w Royal College of Art w Londynie. Od momentu założenia własnej praktyki Konstantin Grcic Industrial Design (KGID) w Monachium w 1991 roku, opracował meble, produkty i oświetlenie dla kilku wiodących firm w dziedzinie projektowania. Do jego renomowanych klientów należą Authentics, BD Ediciones, ClassiCon, Flos, Magis, Maharam, Muji, Nespresso, Plank, Serafino Zani, Thomas-Rosenthal i Vitra. Wiele jego produktów otrzymało międzynarodowe nagrody za wzornictwo, takie jak prestiżowe Compasso d`Oro za lampę MAYDAY (Flos) w 2001 roku i krzesło MYTO (Plank) w 2011 roku. Prace Konstantina Grcica są częścią stałych kolekcji na całym świecie. Główne muzea designu (m.in. MoMA/Nowy Jork , Centre Pompidou/Paryż).
Ostatnio Konstantin Grcic był kuratorem wielu znaczących wystaw designu, takich jak DESIGN-REAL dla The Serpentine Gallery w Londynie (2009) , COMFORT na Biennale Designu w St.Etienne (2010) i BLACK2 dla Istituto Svizzero w Rzymie ( 2010). Indywidualne wystawy jego prac pokazywane były w Museum Boijmans Van Beuningen (Rotterdam, 2006), Haus der Kunst (Monachium, 2006) i The Art Institute of Chicago (2009). Królewskie Towarzystwo Zachęty Sztuki, Manufaktury i Handlu (RSA) mianowało Konstantina Grcica „Królewskim Projektantem Przemysłu”, w 2010 roku był stypendystą Villa Massimo w Rzymie. Design Miami / przyznał mu tytuł "Projektanta Roku 2010".

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek