KLAUS HACKL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

KLAUS HACKL

Produkty projektanta: Klaus Hackl

Klaus Hackl urodził się w Monachium w 1967 roku.
Rozpoczął naukę jako projektant przemysłowy na Politechnice Monachijskiej School of Design (1989-1991), a następnie w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Saarbrücken (1991-1995). , dyplom). Studia w zakresie wzornictwa przemysłowego oraz zainteresowanie meblami i architekturą zaprowadziły go do praktyk zawodowych, m.in. w Andreas Brandolini (1994-1995) i Konstantin Grcic (1993-1994). Po ukończeniu studiów w zakresie projektowania produktów wiosną 1995 r. otrzymał możliwość dołączenia do biura projektowego Jaspera Morrisona w Londynie, gdzie pracował przez trzy lata jako starszy projektant przy różnych projektach, od sztućców po porcelanę i meble po projektowanie urządzeń. . . Ponadto był odpowiedzialny za wnętrze EXPO 2000 Stadtbahn w Hanowerze, które zdobyło kilka nagród IF. Pod koniec 1998 roku wrócił do Monachium i wkrótce kontynuował współpracę z Konstantinem Grciciem, przyczyniając się do zaprojektowania przenośnej lampy „Mayday”, która zdobyła „compasso d´oro” w 2001 roku.
zimą 1998/99 założył własne biuro w Monachium. Czas spędzony w pracowni Morrisona zaowocował ciągłym zaangażowaniem w kilka projektów architektonicznych w Niemczech dla takich firm jak Stroer i Vitra. Ponadto biuro Hackl nawiązało współpracę ze stale rosnącą liczbą regionalnych i międzynarodowych producentów. Starając się nie tylko zaakceptować specjalistyczne spojrzenie na projektowanie, ale zamiast tego pracować z szerokim zakresem wyzwań , lista klientów rozszerzyła się o firmy tak różnorodne, jak Magis spa, Nils Holger Moormann, ENO - edition nouveaux objets, Side by Side, Pinakothek der Moderne / Palais Pinakothek, Lifebridge AG.
Jego indywidualnej wystawie 2003/2004 w Saarbruecken towarzyszyła monografia «Klaus Hackl - Zwischen den Dingen» dająca pełny przegląd jego dotychczasowej twórczości i ujawniająca impuls, wartości i filozofię stojącą za jego projektami poprzez teksty Floriana Aichera, Andreasa Brandoliniego i Jaspera Morrisona.
Od niedawna jest zapraszany do prowadzenia wykładów i warsztatów w szkołach projektowania w Niemczech i za granicą. Został zaproszony do udziału w rozmowach projektowych:
w Promosedia (2005), Institut für Wirtschaftsgestaltung (2006) oraz w biurze projektowym Designafairs (2008).

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek