KAZUHIDE TAKAHAMA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rodzaj lampy: Lampa ścienna
  • Rodzaj lampy: Lampa sufitowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Kazuhide Takahama
  • Producent: Nemo
  • Kraj pochodzenia: Włochy
  • Cena: Cena od 344.00 EUR
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

KAZUHIDE TAKAHAMA

Produkty projektanta: Kazuhide Takahama

Kazuhide Takahama urodził się w Japonii w 1930 roku i po ukończeniu studiów architektonicznych w Tokio rozpoczął pracę w pracowni Kazuo Fuioki. W 1957 przyjechał do Włoch, by odwiedzić Triennale w Mediolanie, gdzie poznał Dino Gavinę, z którym współpracował przez wiele lat.
W 1963 przeniósł się do Bolonii i nawiązał kontakt z najaktywniejszymi wówczas włoskimi projektantami. Stworzył własną, dobrze zdefiniowaną leksykę stylistyczną w klimacie obfitej wymiany kulturowej.
W lutym 2010 roku niespodziewanie zmarł 80-letni Kazuhide Takahama.
Projektowane przez niego projekty charakteryzują się czystymi liniami i formalną powściągliwością. W jego pracach znaki z kultury orientalnej, w której się kształcił, nakładają się na cechy kultury zachodniej, w której był zanurzony.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek