JUHA LEIVISKÄ

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
  • Rok produkcji: 1969
  • Rodzaj lampy: Lampa wisząca
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Juha Leiviskä
  • Producent: Artek
  • Materiał: Metal
  • Materiał: Aluminium
  • Kraj pochodzenia: Finlandia
  • Cena: Cena od 720.00 EUR
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

JUHA LEIVISKÄ

Produkty projektanta: Juha Leiviskä

Juha Leiviskä (ur. 1936 w Helsinkach w Finlandii) jest architektem i projektantem, znanym przede wszystkim z budowli sakralnych. Leiviskä studiował architekturę na Politechnice Helsińskiej, uzyskując w 1963 r. dyplom architekta, gdzie w latach 1959-71 pracował również jako asystent nauczyciela. W 1967 założył własne biuro.
Niektóre z najbardziej znanych dzieł Leiviskä to Kościół i Centrum Parafialne Myyrmäki w Vantaa (1980-84), Ambasada Niemiec w Helsinkach (1986-93) oraz Międzynarodowe Centrum Kultury Ad Dar w Betlejem w Palestynie (1998-2003). ). Juha Leiviskä jest szanowana zarówno w Finlandii, jak i za granicą. W 1995 roku Juha Leiviskä otrzymał renomowaną Carlsberg Architectural Prize, aw 2008 roku nagrodę Antonio Feltrinelli w dziedzinie architektury i urbanistyki. Jego budynki łączą jednocześnie monumentalność i intymność, w której światło odgrywa centralną rolę w architekturze. Wiele jego prac było pokazywanych na międzynarodowych wystawach.
Charakterystyczną cechą architektury Leiviskä jest subtelne i delikatne wykorzystanie światła. Jeśli chodzi o układ wnętrz budynków, wykorzystanie światła było właściwie jednym z najważniejszych elementów. Oprócz talentu do wykorzystywania naturalnego światła w swojej architekturze, Leiviskä jest również wykwalifikowanym projektantem oświetlenia. Jej oświetlenie charakteryzuje się prostą i subtelną konstrukcją, która rzuca miękkie i ciepłe światło. Oświetlenie Juha Leiviskä jest ważną częścią gamy oświetlenia Artek.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek