JOSEPH-ANDRÉ MOTTE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
  • Rok produkcji: 1957
  • Rodzaj lampy: Lampa podłogowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Joseph-André Motte
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Rok produkcji: 1959
  • Rodzaj lampy: Lampa stołowa
  • Przeznaczenie: Wewnętrzne
  • Projektant: Joseph-André Motte
  • Producent: Disderot
  • Kraj pochodzenia: Francja
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

JOSEPH-ANDRÉ MOTTE

Produkty projektanta: Joseph-André Motte

Joseph-André Motte urodził się w 1925 roku w Alpach Wysokich, ale to właśnie w paryskiej Szkole Sztuk Stosowanych dla Przemysłu studiował pod kierunkiem Louisa Sognota i Rene Gabriela, dwóch wielkich mistrzów francuskiej nowoczesności.
Ukończył swoją klasę w 1948, aw 1952 wstąpił do pracowni trzeciego francuskiego mistrza Marcela Gascoina. Tam poznaje Pierre'a Guariche i Michela Mortiera, z którymi nawiązuje przyjaźń i głęboką współpracę zawodową. Wspólnie stworzyli Atelier de Recherche Plastique (ARP) w 1954 roku, aby zaprezentować francuskim producentom praktyczne, wygodne, nowoczesne meble w rozsądnej cenie.
Joseph-André Motte rozwinął wtedy bardzo prestiżową karierę, która uczyniła go jednym z najważniejszych współczesnych liderów. twórczość w drugiej połowie XX wieku. Dokonuje radykalnych recenzji tradycyjnych materiałów, takich jak rattan, przemyśla projekt francuskich mieszkań po wojnie i tworzy serię rewolucyjnych foteli dla Steinera. Najpierw wyobraża sobie składane krzesło, które ma być dostarczone w rozłożonej tekturze, siedzisko wykonane w całości z metalowej rury pokrytej formowaną pianką i zdejmowanym pokrowcem lub wyjątkową gamę mebli ze stali nierdzewnej.
Jeśli ten wspaniały manager agencji jest prawdopodobnie tym, który stworzył najwięcej modeli dla francuskiego designu, to jego kariera została uwieńczona wieloma prestiżowymi zleceniami. Joseph-André Motte, w rzeczywistości, jest gospodarzem większości głównych francuskich lotnisk, musi przerobić ponad sto stacji metra (pozostaje w stylu Motte z siedzeniami i światłami, które są nadal montowane na wielu stacjach) i często jest wzywany współpracować z Meblami Państwowymi przy wyposażaniu pałaców narodowych.
Otrzymuje niemal każdą możliwą nagrodę dla projektanta swoich czasów, aż do awansu na stopień Komandora Sztuki i Literatury. Jego wielka zdolność do formalnej inwencji jest często kopiowana, jego trzeźwy i odważny styl jest symbolem dwudziestowiecznej francuskiej kreatywności. Jego rygor i wymagania są doceniane przez całą jego karierę, aż do nauczania w najlepszych szkołach i prowadzenia Salon des Artistes Decorateurs. Zaprojektował dwa zestawy opraw dla Warsztatów Pierre'a Disderota, jeden wykonany z białego szkła w bardzo japońskim duchu, drugi z pleksi złożonej i rozciągniętej między mosiężnymi prętami.
Wykazują dużą troskę o jakość światła. tym funkcjonalnym twórcom, ale także szczególnej trosce, jaką Joseph-André Motte przez całe życie poświęcił detalom, materiałom i poszukiwaniu idealnych proporcji.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek