JOSEP TORRES CLAVÉ

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


JOSEP TORRES CLAVÉ

Produkty projektanta: Josep Torres Clavé

Josep Torres Clavé, Barcelona 1906 - Els Omellons 1939.
Architekt, urbanista, projektant i pedagog, był członkiem założycielem GATPAC (Grupy Hiszpańskich Artystów i Techników na rzecz Postępu Architektury Współczesnej) i wiodącym inicjatorem architektura racjonalistyczna w naszym kraju.
Torres Clavé rozpoczął karierę w architekturze u Josepa Lluísa Serta i Antoniego Boneta Castellany. W rzeczywistości, wraz z Josepem Lluísem Sertem i Joanem Baptistą Subiraną, zbudował niektóre z najważniejszych budynków katalońskiego racjonalizmu, takie jak Ciutat de Repós i Vacances w Castelldefels (1932) oraz Dispensari General Antituberculós w Barcelonie (1936).
Prowadził pismo AC (AC Documents of Contemporary Activity), pomagając przedstawić artystów takich jak Le Corbusier, Walter Gropius, Mies van der Rohe, Erich Mendelsohn, Van Doesburg, Neutra, Lubetkin, Joan Miró i Pablo Picasso; działa na rzecz upowszechniania architektury, designu i sztuki współczesnej w społeczeństwie, które chce się unowocześnić, konkurując z niezwykle nowoczesną Europą. W swojej krótkiej karierze projektanta pozostawił po sobie krótką, ale ważną spuściznę. Projektował krzesła, stoły i oświetlenie, w tym meble, w tym fotel Torres Clavé wznowiony przez Mobles 114.
Josep Torres Clavé zmarł w wieku 33 lat podczas hiszpańskiej wojny domowej.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek