JAVIER MARISCAL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów

JAVIER MARISCAL

Produkty projektanta: Javier Mariscal

Projektant z Walencji, adoptowany przez Barcelonę. „W 2050 skończę 100 lat”. Życie Javiera Mariscala to romans z rysunkiem.
Javier Mariscal urodził się w wielodzietnej rodzinie w mrocznych czasach powojennej Hiszpanii w Hiszpanii. Morze Śródziemne, albufera, światło, przyjaźnie, bary, ulice, radość życia nieodwołalnie wyznaczają jego zawodową trajektorię i życie osobiste. Od najmłodszych lat obserwuje świat, wymyślając nowe kształty, historie i postaci, unikając wszelkich stereotypów i wszelkiego rodzaju etykietowania.
Pod koniec lat 70. swoje najbardziej poetyckie dzieło rysuje w zaledwie trzech sylabach, zmieniając projekcję swojego przybranego miasta: Bar Cel She (kataloński kalambur, co dosłownie oznacza „Bar Sky Wave”, brzmi jak Barcelona)
Jego śmiałość łączy się z wielkimi wyzwaniami, które podejmuje. Projektując maskotkę na Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku, „pies zmiażdżony przez ciężarówkę na autostradzie” o imieniu Cobi, będzie punktem wyjścia dla jego Estudio Mariscal w starej fabryce skór, pięć minut od morza. I tak przychodzą wielkie porządki, w których Mariscal odciska swój osobliwy wszechświat: witalny, pełen historii, kreskówek, zabawnej kaligrafii i oczywiście jego zniekształconych linii, które tęsknią za przekraczaniem granic. „Płacą mi za zabawę!”.
Decydujący wpływ na jego rysunki mają podróże do Kalifornii, Japonii, Paryża i Portugalii. Współpracuje z projektantami, inżynierami i architektami, takimi jak Arata Isozaki oraz z firmami takimi jak Memphis, Akaba, Bidasoa, BD Ediciones de Diseño, Moroso, Nani Marquina, Alessi, Sangetsu, Magis, Cosmic, Santa & Cole i Phaidon.
Wygrywa "Premio Nacional de Diseño" w 1999 r. i wystawia w Centrum Georges Pompidou w Paryżu, uczestniczy w Kassel Documentary, do którego jest kilka retrospektyw i powyżej, takich jak Mariscal Drawing Life w London Design Museum, Mariscal en La Pedrera czyli sztuka artysty w Korei. Ilustracje i komiksy podbijają okładki i strony w New Yorkerze, El Pais i japońskim magazynie Apo.
W 2010 roku Javier Mariscal po raz kolejny zmienia grę w film animowany z „Chico i Rita obok Fernando Trueby”. Film zdobywa nagrodę Goya i jest nominowany do Oscara dla najlepszego filmu animowanego. W 2017 roku , projektuje animacje dla emblematycznego Quad Cinemas w Nowym Jorku, ilustruje letnią okładkę "New Yorkera" i nową maskotkę międzynarodowej ROCA.
Mariscal pracuje obecnie nad wstępnymi rysunkami do osobistego projektu, animowanego filmu dokumentalnego wyreżyserowanego Fernando Trueba, komiks wyjaśniający pochodzenie naszej planety i żyjących na niej stworzeń oraz szkice do dziennika podróżniczego w Los Angeles dla francuskiej marki Louis Vuitton, którego międzynarodowa projekcja i relacje w mediach będą towarzyszyć na konferencjach i warsztatach na całym świecie .

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek