JACQUES BINY

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

JACQUES BINY

Produkty projektanta: Jacques Biny

W 1955 roku Jacques Biny otworzył Luminalite, swój warsztat do produkcji nowoczesnego oświetlenia.
Nowoczesny, niegdysiejszy projektant-producent urodzony w 1913 roku, w ciągu 30-letniej kariery opracował ponad 400 modeli. Znakiem rozpoznawczym Jacquesa Biny'ego był rygor i nigdy nie ustawał w wysiłkach na rzecz poprawy oświetlenia domu.
Funkcjonalność była najważniejsza, nie będąc zbędną w formie nawiązującej do nurtu minimalistycznego, który zyskiwał popularność w amerykańskiej sztuce lat 60., co może tłumaczyć, dlaczego jego prace są tak popularne wśród amerykańskich kolekcjonerów, jak wśród Europejczyków.
Wydajność i prostota, powściągliwość, elegancja i skromność to wspólne mianowniki w twórczości Jacquesa Biny'ego.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek