GIANFRANCO FRATTINI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

GIANFRANCO FRATTINI

Produkty projektanta: Gianfranco Frattini

Gianfranco Frattini (15 maja 1926 - 6 kwietnia 2004) był włoskim architektem i projektantem. Należy do pokolenia, które na przełomie lat 50. i 60. stworzyło włoski ruch projektowy. Gianfranco Frattini urodził się w Padwie we Włoszech 15 maja 1926 roku. Ukończył architekturę na Politechnice w Mediolanie w 1953 roku. Frattini otworzył własną praktykę w Mediolanie, po pracy w biurze swojego nauczyciela i mentora Giò Pontiego. Frattini domyślnie został projektantem przemysłowym, gdy brakowało mu odpowiedniego oświetlenia i mebli do swojego wnętrza. Jego współpraca z Cesare Cassina dla firmy o tej samej nazwie rozpoczęła się w 1954 roku, następnie z wieloma innymi producentami, takimi jak Bernini, Arteluce, Acerbis, Fantoni, Artemide (dla którego zaprojektował historyczną lampę Boalum m.in. z Livio Castiglioni), Luci , Knoll, Lem i wiele innych. W 1956 był współzałożycielem Associazione per il Disegno Industriale i przez całą swoją karierę zajmował się zarówno wzornictwem przemysłowym, jak i architekturą, skupiając się głównie na wnętrzach. Był członkiem zarządu Triennale. Wielki koneser rzemiosła drzewnego, nawiązał wieloletnią i owocną współpracę zawodową z mistrzem rzemieślniczym z Bovisio Masciago (Mediolan), Pierluigim Ghiandą.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek