GEORGE NELSON

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 24 elementów

GEORGE NELSON

Produkty projektanta: George Nelson

George Nelson (1908-1986) był, obok Charlesa i Raya Eamesów, jednym z ojców założycieli amerykańskiego modernizmu. Lubimy myśleć o George Nelson jako o „twórcach pięknych i praktycznych rzeczy”.
George Nelson urodził się w Hartford Connecticut w 1908 r.
Zmarł w 1986 r. w Nowym Jorku.
George Nelson studiował architekturę na Uniwersytecie Yale, które ukończył w 1928 r. W 1931 r. uzyskał również tytuł licencjata stopień naukowy w zakresie sztuk pięknych. Rok później, przygotowując się do Nagrody Paryskiej, zdobył Nagrodę Rzymską. Wraz z Eliotem Noyesem, Charlesem Eamesem i Walterem B. Fordem.
George Nelson należał do pokolenia architektów, które znalazło zbyt mało projektów iz powodzeniem zajęło się produktami, grafiką i projektowaniem wnętrz.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek