FRANCISCO GOMEZ PAZ

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


FRANCISCO GOMEZ PAZ

Produkty projektanta: Francisco Gomez Paz

Urodzony w Salta w Argentynie w 1975 roku. Po ukończeniu wzornictwa przemysłowego na Universidad Nacional de Cordoba w 1998 roku przenosi się do Mediolanu, gdzie studiuje na kierunku wzornictwo w Akademii Domus.
Od czasu otwarcia biura projektowego w Mediolanie w 2004 roku tworzył produkty dla wiodących firm projektowych, takich jak m.in. Artemide, Driade, Danese, Lensvelt, Luceplan, Olivetti i Sector.
Podejście Francisa do projektowania wynika z jego własnej ciekawości, znajomości technologii i materiałów oraz eksperymentalnego, praktycznego procesu twórczego.
Jego prace otrzymały kilka międzynarodowych nagród, takich jak Good Design Award 2010 i Red Dot Award 2010; został uhonorowany przez Alberto Medę pierwszą nagrodą Index za butelkę solarną, która została również wybrana do kolekcji MOMA studio, a ostatnio otrzymał nagrodę za innowacyjność projektową od prezydenta Włoch Giorgio Napolitano za żyrandol Hope i prestiżowe Compasso d' Oro 2011.
Aktywnie prowadzi działalność naukową i edukacyjną, od 2000 roku jest profesorem wizytującym w Akademii Domus oraz wykładał we Włoszech i za granicą.
Jego projekty były wystawiane na kilku międzynarodowych imprezach i publikowane w najważniejszych publikacjach projektowych.
Pracuje i mieszka w Mediolanie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek