FRANCESCO PARETTI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


FRANCESCO PARETTI

Produkty projektanta: Francesco Paretti

Urodzony w Terni, absolwent wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie „LA SAPIENZA” w Rzymie.
Współpracował jako konsultant w zakresie projektowania i procesów produkcyjnych dla "PIETRO BERETTA SpA", "POLTRONOVA", "RADIOMARELLI" SpA "," ARC. CZEŚĆ. TECH.
Projektował produkty dla różnych firm samodzielnie lub wspólnie z ważnymi projektantami i stylistami, takimi jak Stefano Giovannoni, Anna Gili, Gai Mattiolo i inni. W 1997 i 1998 roku zdobył nagrodę złotniczą „SAN VALANTINO ORO” (San Valentino Gold), a w 2003 roku w międzynarodowym konkursie projektowym „APRILIA DESIGN PRIZE 2002” (The Scooter of the Future).
Wykładał na Uniwersytecie Artystycznym „GB CIGNAROLI” w Weronie oraz na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego” LUDI, Uniwersytet "LA SAPIENZA" , Rzym Obecnie wykłada wzornictwo przemysłowe na IED w RZYMIE, a jego prace były prezentowane na licznych wystawach wzornictwa.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek