FOLKFORM

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

FOLKFORM

Produkty projektanta: Folkform

Większość projektantów kręci nosy na płytach wiórowych, syntetycznej skórze i sztucznym marmurze. Ale mieszkający w Sztokholmie duet wzornictwa przemysłowego FOLKFORM lubi kwestionować nasze początkowe pomysły na to, co uważamy za wartościowe.
Ich trójskórna ławka to mozaika rzeczy rzeczywistych i sztucznych, ale nie wiesz, jak na nią patrzeć. Ich marmurowa szafka to kolaż drzwi łączący marmur Carrara z wyglądem laminatu częściej używanego do blatów kuchennych; prawie każdy, kto widzi ten utwór, myśli, że fałszywe nagrania są prawdziwe.
„Interesuje nas hierarchia, jaką nadajemy materiałowi” – ​​mówi Anna Holmquist, która założyła studio w 2005 roku po spotkaniu z Chandrą Ahlsell. w Konstfack College of Art, Craft and Design w Sztokholmie.
Anna i Chandra ściśle współpracują z procesami produkcyjnymi, aby stworzyć produkt. Na przykład ich płyty Masonite wpadają na linię produkcyjną płyt wiórowych, aby dodać element dłoni. Rozrzucają materię organiczną na mokre deski kompozytowe, więc po sprasowaniu powstaje seria „szybkich skamieniałości”.
Efektem jest seria masowo produkowanych, jednorazowych, które doceniają najtańsze drewno. Masowa personalizacja jest celem wielu projektantów cyfrowych, ale bardziej rzemieślnicze podejście Folkform pokazuje, że nie potrzebujemy do tego najnowszych technologii; w rzeczywistości to ich prymitywne podejście nadaje ich pracy uroku.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek